Przyszłość Uniwersytetu Gdańskiego to harmonijny rozwój w wielu obszarach - badawczym, kształcenia, współpracy z gospodarką. Otwartość, społeczna odpowiedzialność, zaangażowanie, najwyższe standardy to idee, które, jestem przekonany, są celem całej naszej wspólnoty na kolejne pół wieku - pisze prof. Jerzy Gwizdała, rektor UG.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Uniwersytet Gdański to wspólnota naukowców, dydaktyków, studentów, pracowników administracji i absolwentów. 50-lecie Uczelni jest dla mnie okazją do podziękowania całej społeczności akademickiej za trud i wysiłki na rzecz naszej Alma Mater. To dzięki tej ogromnej pracy Uniwersytet Gdański jest dziś największą uczelnią w naszym regionie, z imponującymi osiągnięciami naukowymi, dydaktycznymi i nowoczesnym kampusem, który w dynamicznym tempie został rozbudowany w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Świętujemy pół wieku naszej uczelni oraz 75-lecie trójmiejskich tradycji uniwersyteckich, pamiętając o naszych poprzedniczkach: Wyższej Szkoły Handlu Morskiego w Gdyni oraz Pedagogium w Gdańsku Oliwie. W 1945 r. pierwsza z nich przekształciła się w Wyższą Szkołę Ekonomiczną, a Pedagogium dało początek Wyższej Szkole Pedagogicznej.

Jubileusz jest jednak okazją nie tylko do przypomnienia historycznych dokonań, ważnie jest dla nas zaprezentowanie współczesnych osiągnięć całej naszej społeczności, a szczególnie środowiska badawczego. Jubileuszowe wydarzenia przygotowywaliśmy z myślą o mieszkańcach Pomorza, aby razem z nami mogli współuczestniczyć w naszym święcie.

Przyszłość Uniwersytetu Gdańskiego to harmonijny rozwój w wielu obszarach – badawczym, kształcenia, współpracy z gospodarką. Otwartość, społeczna odpowiedzialność, zaangażowanie, najwyższe standardy to idee, które, jestem przekonany, są celem całej naszej wspólnoty na kolejne pół wieku.

*

O wyzwaniach, jakie stoją przed Uniwersytetem Gdańskim, wizji rozwoju, przyszłych inwestycjach i założeniach programowych przeczytać będzie można w wywiadzie z rektorem przygotowanym z okazji jubileuszu na łamach „Gazety Wyborczej Trójmiasto” 20 marca.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem