W polskich więzieniach dotychczas nie stwierdzono przypadków zakażenia koronawirusem. W kwarantannie przebywają osadzeni, którzy przed zamknięciem w zakładzie przebywali w regionach, gdzie panuje wirus. Odwiedziny zawieszono w blisko 100 zakładach karnych i aresztach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Służba Więzienna zapewnia, że wszyscy osadzeni przebywający w kwarantannie nie mają objawów choroby. Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego znajdują się w izolacji i są poddani profilaktycznej obserwacji medycznej, ponieważ przed osadzeniem w więzieniu przebywali za granicą. Domowej kwarantannie poddano również 69 strażników, którzy mieli kontakt z osadzonymi.

Zakaz widzeń i nabożeństw religijnych

- W polskich więzieniach dotychczas nie stwierdzono żadnego przypadku zakażenia - mówi ppłk Elżbieta Krakowska, rzeczniczka prasowa SW. - Już ponad dwa tygodnie temu we wszystkich aresztach śledczych i zakładach karnych zostały wdrożone odpowiednie procedury postępowania, w tym kryteria kwalifikacji osadzonych, wobec których istnieje zagrożenie zakażenia koronawirusem - informuje ppłk Krakowska.

Wstrzymaniem odwiedzin i pracy więźniów poza więzieniem objęto już blisko 100 zakładów karnych i aresztów w Polsce.

Poza tym od 18 marca, m.in. na terenie Aresztu Śledczego w Gdańsku, obowiązuje zakaz odprawiania nabożeństw i udzielanie posług religijnych.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
cała Polska do więzienia, to może być,nasz patent na wirusa
już oceniałe(a)ś
2
0