Drutex, jeden z największych w Europie producentów okien, przekaże pomorskim szpitalom milion złotych na walkę z epidemią koronawirusa. Prezes Leszek Gierszewski apeluje do prywatnych przedsiębiorstw o podobne gesty.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Spółka z Bytowa wesprze cztery lecznice z Pomorza. Za pół miliona złotych sfinansuje remont trzech kondygnacji Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. Resztę pieniędzy przeznaczy na zakup specjalistycznych łóżek szpitalnych i kardiomonitorów, które Zarząd Szpitali Pomorskich rozdzieli według potrzeb między wspomniane centrum, Szpital Marynarki Wojennej w Gdyni, szpitale specjalistyczne w Kościerzynie i Wejherowie.

Koronawirus. Drutex przekaże milion złotych, apeluje o podobne gesty

Leszek Gierszewski, prezes i założyciel Drutexu, apeluje do prywatnych przedsiębiorstw o podobne gesty.

"Przekazanie pieniędzy to jedno, ale możemy zrobić więcej. Powinniśmy zjednoczyć swoje siły, słowo solidarność znowu nabiera znaczenia, choć w kontekście, którego nikt się nie spodziewał" - tłumaczy w komunikacie rozesłanym do mediów.

- Stąd pomysł, aby stworzyć szerszą inicjatywę „Jesteśmy razem. Pomagamy” dla koordynacji wszelkich działań mających na celu pomoc w walce z epidemią. Na razie koncentrujemy się na działaniach wspierających szpitale, a więc miejsca, gdzie przede wszystkim toczyć się będzie walka o ludzkie życie. Już dziś wiele firm pomaga w różny sposób, finansowo i materialnie, co potwierdza, że mamy w kraju piękne, zdrowe i odpowiedzialne przedsiębiorstwa gotowe się jednoczyć w ramach wyższych celów - dodaje prezes Gierszewski.

Drutex wypromuje inicjatywę na swoim profilu na Facebooku, założy także fanpage “JestesmyRazemPomagamy”. Jak czytamy, spółka opisze tam “wszystkich darczyńców i działania, jakie podjęli oraz rozwój akcji na terenie kraju”.

Leszek Gierszewski
Leszek Gierszewski  RENATA DĄBROWSKA

- Widzimy, że jest w Polsce wiele firm, które chcą pomagać, a my chcemy to skoordynować i ułatwić przedsiębiorcom-darczyńcom kontakt z instytucjami i ludźmi, którzy najbardziej tego wsparcia potrzebują - mówi Radosław Kwaśnicki, koordynator akcji „Jesteśmy razem. Pomagamy”. - Jesteśmy przekonani, że duże prywatne firmy są gotowe do pomocy placówkom służby zdrowia, osobom poszkodowanym przez epidemię, organizacjom pozarządowym  

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
telewizja tez by mogła przekazać, najlepiej miliard albo dwa
już oceniałe(a)ś
5
0
Lepiej wywierajcie nacisk na rząd jako grupa! O reformę i właściwą służbę zdrowia.
już oceniałe(a)ś
2
0
Wspaniała inicjatywa firmy Drutex!

Szkoda że jest to inicjatywa wyręczająca państwo .... które obecnie rozdaje pieniądze w programach ?coś tam coś tam plus?, zaniedbując ważne obszary życia, które propagandę polityczną przedkłada nad rzeczywiste rozwiązywanie problemów.
już oceniałe(a)ś
2
0
Zwalniacie tą inicjatywą państwo Polska od odpowiedzialności!
już oceniałe(a)ś
1
0