Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

GODZ. 20:45

W województwie pomorskim jest kolejny przypadek zarażenia koronawirusem SARS-Cov-2 potwierdzony pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. To 29-letni mężczyzna z Gdańska. Jest w stanie dobrym.

W sumie liczba osób zarażonych koronawirusem w województwie pomorskim: 28

GODZ. 20.10

Najnowsze informacje Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku związane z COVID-19 w województwie pomorskim

Liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej - 924

Liczba osób poddanych kwarantannie domowej - w trakcie weryfikacji danych z aplikacji Systemu Wjazdów do Polski

liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 - 37

liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym - 4359

liczba decyzji o izolacji domowej wydanych przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej - 20

liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla województwa pomorskiego - 168

liczba próbek zbadanych dla województwa pomorskiego łącznie - 1248

liczba osób, u których stwierdzono wynik dodatni - 27

GODZ. 17:50

O godz. 17:50 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 43 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Są wśród nich dwaj mieszkańcy Pomorza.

To 42-letnia kobieta i 47-letni mężczyzna z Gdyni. Obydwoje byli objęci nadzorem epidemiologicznym - czyli nie mieli bezpośredniego kontaktu z zakażonym, ale przebywali w tych samych pomieszczeniach.  

GODZ. 16:00

Zgodnie z rządowymi wytycznymi w autobusach i tramwajach nie może być zajętych więcej niż połowa miejsc siedzących. To, jak wyglądają w praktyce limity, monitorowali w czwartek dwaj wiceprezydenci Gdańska.

GODZ. 14:00

"Każdy rozsądnie myślący człowiek wie, że zachorowań jest znacznie więcej, niż widzimy to w oficjalnych statystykach, bo inaczej wirus tak szybko by się nie rozprzestrzeniał. Szybka i masowa diagnostyka jest drogą, którą wybrała np. Korea Południowa, gdzie wykonuje się nawet 20 tys. testów na dobę i dzięki temu szybko identyfikuje się źródła zakażenia." - mówi w wywiadzie dla "Wyborczej Trójmiasto" prof. dr hab. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk, kierowniczka Zakładu Biologii Molekularnej Wirusów Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed

GODZ. 10.30

- Jeśli w tych wszystkich realiach ktoś jeszcze chce oceniać uczniów, to tak jakby na tonącym "Titanicu" stwierdzono: to teraz czas na sprawdzenie kart pokładowych - mówi Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018, o zdalnych lekcjach.

GODZ. 9.45

W środę wieczorem badania potwierdziły, że żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej, który brał udział w policyjnych patrolach w Gdyni, jest zakażony koronawirusem. To jedna z trzech osób o których Ministerstwo Zdrowia poinformowało rano. Objawy wykazywał już podczas służby. - Dlaczego został dopuszczony? - pytają policjanci.

GODZ. 9.30

Ministerstwo Zdrowia informuje o 34 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Są wśród nich trzy osoby z Pomorza.

Chodzi o 59-letnią kobietę z powiatu gdańskiego, 20-letniego mężczyznę z powiatu kartuskiego i 51-letnią kobietę z Gdańska. Wszyscy są w dobrym stanie, czekają na konsultację lekarską. 

***

W ciągu ostatniej doby do laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku trafiły 82 próbki z województwa pomorskiego. Dzień wcześniej było ich 118. Od początku epidemii przebadano 1080 próbek z Pomorza.

Liczba osób poddanych kwarantannie domowej (na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej) to 955. Liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia SARS-CoV-2 wzrosła do 42. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest już 4678 osób.

Liczba osób, u których stwierdzono koronawirusa, wczoraj wzrosła do 22.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.