Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zarząd Invest Komfort podjął decyzję o przeznaczeniu funduszy na pomoc w wyposażeniu pomorskich szpitali i przystąpił do inicjatywy zakupu maseczek koordynowanej przez departament zdrowia urzędu marszałkowskiego we współpracy z Business Centre Club.

„Chcemy aktywnie wspierać lokalną społeczność”

Deweloper zaangażował się również w akcję „Dzielmy się dobrem” Portu Gdynia, w ramach której zakupił dwa respiratory, które pomogą ratować życie chorych. W ramach własnej inicjatywy dokupił dodatkowe trzy urządzenia dla szpitali oraz 3,5 tys. maseczek dla swoich pracowników. W sumie deweloper przeznaczył ponad 200 tys. zł. na walkę z koronawirusem.

– Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zaangażowania lekarzy i personelu medycznego w walce z COVID-19. Zakupiony przez nas sprzęt to w tej chwili rzeczy najpotrzebniejsze, od których zależy ratowanie zdrowia i życia. Jesteśmy silnie związani z Trójmiastem i chcemy nie tylko kształtować przestrzeń naszego regionu, ale również aktywnie wspierać lokalną społeczność, aby nasze życie było lepsze i bezpieczniejsze. To część naszej misji  – mówi Mieczysław Ciomek, prezes Invest Komfort.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.