Intel - komputerowy gigant z USA - przekazał 100 tys. maseczek dla Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Intel udzielił też technicznego wsparcia UCK. Firma wypożyczyła lecznicy potężny serwer, który ułatwi pracę zdalną jej pracownikom.

Koronawirus. Intel przekazał 100 tys. maseczek UCK

“W dobie pandemii dostęp do systemów szpitala z domu stał się koniecznością, personel medyczny i administracyjny pracuje obecnie w systemie rotacyjnym (część jest na miejscu, a część w domu)” - informuje UCK. - “W przypadku konieczności kwarantanny zespołu pracującego na miejscu druga grupa będzie mogła wrócić z pracy zdalnej, obowiązki będą więc wykonywane bez przerwy”.

Gdański kompleks biurowy Intela jest obecnie dla tej firmy drugim największym centrum badawczo-rozwojowym w Europie, większy Intel ma tylko w Monachium. Obecnie w gdańskich strukturach firmy zatrudnionych jest 1,9 tys. specjalistów branży IT.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Brawo Intel!
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Brawo, dodatkowo, że zdołali załatwić zakup!!!! Rząd tylko miał węglowy kupował( żeby przekupić górników)
  zamiast kombinezonów i maseczek jak jeszcze były na rynku.
  Czekam kiedy polscy inżynierowie skonstruują respirator, który da się zbudować z dostępnych na rynku części , może sterowany smartfonem? Mamy w Polsce bardzo mało respiratorów, inaczej będzie jak we Włoszech, że już osoby po 60 nie otrzymywały wsparcia oddechowego w niektóre dni.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Dziękuję Intel !
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Fajnie.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0