Od 2017 r. Fundacja LPP działa na Pomorzu, gdzie znajduje się centrala firmy, oraz na terenie Małopolski, a przede wszystkim Krakowa, gdzie mieszczą się siedziby marek House i Mohito.
Pomaga dzieciom i młodzieży znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej oraz osobom chorym. Wspiera organizacje opiekujące się osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym i placówki medyczne. W 2019 r. fundacja wsparła przeszło 140 organizacji pozarządowych, przekazując potrzebującym darowizny rzeczowe oraz pieniężne o wartości ponad 2,8 mln zł.
Od początku epidemii koronawirusa w Polsce Fundacja LPP włączyła się w walkę. O tym, co robi fundacja, rozmawiam z jej prezeską Patrycją Zbytniewską.
– Pomocy będziemy udzielać tak długo, jak pozwolą nam na to środki – przyznaje prezes Patrycja Zbytniewska.
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.
Teraz posmarowali na odcinku pijaru.
Na pomoc z koronawirsem wydali już ponad 5 mln zł, ile ty wydałeś? A podatki od dawna płacą w Polsce.
Bo im się opinia publiczna i skarbówka do tylka dobrały, to wrócili z podatkami. Przynajmniej na tym odcinku, na którym łatwo ich ścignąć.
Co to jest to LPP? Trochę szacunku dla czytelnika?
Jakie dobre LPP jest
Co za bzdury piszesz. Nie sprzedali tylko wysłali do swoich pracowników i kontarhentów w ramach pomocy i nie 1,5 mln tylko 0,5 mln. Jak widać teraz dostarczyli już tyle samo do polskich szpitali, a oprócz maseczek dostarczyli jeszcze inny sprzęt.
Wszyscy wiedzą, że jest to nie prawda i jest to typowy MATERIAŁ PROMOCYJNY PARTNERA
Dlatego też zdecydowałem nie odnawiać prenumeraty cyfrowej Wyborcza.pl