Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Profrekwencyjna akcja „Wyborczej" trwała od połowy czerwca. Zorganizowaliśmy rywalizację o miano Wyborczej Stolicy Polski, ale też codziennie - na łamach krajowych i lokalnych - przedstawialiśmy przykłady mobilizacji miast, nagłaśnialiśmy inne kampanie (m.in. prowadzone przez samorządy) zachęcające Polki i Polaków do głosowania 28 czerwca i 12 lipca. 

Tytuł Wyborczej Stolicy Polski dla Sopotu

Tytuł Wyborczej Stolicy Polski w specjalnej akcji „Wyborczej” wywalczył Sopot, w którym frekwencja w pierwszej turze wyniosła  74,3 proc., a w drugiej - 77,59 proc. (średnia to 75,95 proc.). Tym samym nadmorski kurort wyprzedził w naszym frekwencyjnym rankingu prawie 380 innych miejscowości, które są siedzibami powiatów. 

- Wysoka frekwencja nie jest u nas zaskoczeniem, to kolejne wybory z dobrym wynikiem. Choć może wcześniej nie był on aż tak wysoki i nie zostaliśmy nigdy Wyborczą Stolicą Polski. Ale na społeczną i obywatelską postawę mieszkańców możemy liczyć właściwie zawsze - podkreśla w rozmowie z "Wyborczą" prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Nagrodą dla Sopotu jest wakacyjna kampania promocyjna na łamach „Wyborczej” o wartości 100 tys. zł. Mieszkańcom kurortu przekażemy także 10 tys. prenumerat cyfrowych „Wyborczej”.

Jak mieszkańcy zwycięskiego Sopotu mogą odebrać prenumeratę cyfrową „Wyborczej”

Aby aktywować prenumeratę, wejdź na stronę: wyborcza.pl/stolica.

Potwierdź, że jesteś mieszkańcem Sopotu, a następnie wpisz KOD: W3SP98 i postępuj zgodnie ze wskazówkami na stronie.

Kod możesz aktywować do 31 sierpnia 2020 r. lub do czasu wyczerpania puli 10 tys. aktywacji.

*Zgodnie z regulaminem kod otrzyma 10 tys. mieszkańców, decyduje kolejność zgłoszeń.

**Aby wziąć udział w promocji, trzeba wprowadzić dane swojej karty płatniczej lub konta PayPal, inaczej nie będzie można korzystać z usługi pomimo wpisania prawidłowego kodu aktywującego. Dane te są wymagane, by opłacić prenumeratę po zakończeniu okresu promocyjnego - od czwartego miesiąca Twoje konto obciążymy comiesięcznymi opłatami w wysokości 29,90 zł za korzystanie z Prenumeraty Pakiet Premium. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z usługi. W razie pytań skontaktuj się z: pomoc@wyborcza.pl.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.