Spośród 12 propozycji wyzwań dla Gdańska, Gdyni, Sopotu i Pomorza wybieramy po siedem kluczowych. To Twój głos jest decydujący.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W jakim mieście i regionie chcielibyście żyć za 20 lat? Co się powinno zmienić, jakie są najistotniejsze potrzeby, priorytety, jakie wyzwania stoją przed Gdańskiem, Gdynią, Sopotem i Pomorzem? To kluczowe pytania, które stawiamy w plebiscycie „Wyborczej” Supermiasta i Superregiony 2040. Pytania, na które odpowiedzi chcemy poszukać razem z Wami, naszymi Czytelnikami, mieszkańcami Trójmiasta i Pomorza.

Zagłosuj na najważniejsze wyzwania dla Gdańska - TUTAJ

Nasze otoczenie stale i szybko się zmienia. Zwłaszcza teraz, w dobie pandemii, zmieniły się nasze nawyki, przyzwyczajenia, ale i potrzeby. Dbając o nasze zdrowie i bezpieczeństwo, szukamy jednocześnie nowych rozwiązań i możliwości. Troszcząc się o teraźniejszość, nie zapominamy o tym, co nadejdzie.

Zagłosuj na najważniejsze wyzwania dla Gdyni - TUTAJ

Podobnie funkcjonują nasze miasta, które walcząc na co dzień ze skutkami pandemii, nie mogą zaprzestać planowania i myślenia o przyszłości. O tym, jak powinno wyglądać nasze otoczenie już bez koronawirusa. Samorządy mają swoje strategie do 2030 r., które zawierają wytyczne i definiują politykę rozwoju, ale my do rozważań na temat przyszłości naszych miast i naszego regionu chcemy włączyć również Was. Zależy nam, abyśmy wspólnie poszukali najważniejszych wyzwań.

Zagłosuj na najważniejsze wyzwania dla Sopotu - TUTAJ

Z propozycji, które zgłaszaliście nam w ostatnich tygodniach, wiemy, że ważne są dla Was ekologia, klimat i środowisko. Że zależy Wam na dobrze zorganizowanym i zaplanowanym mieście, z dużą ilością zieleni i przemyślaną oraz użyteczną komunikacją zbiorową. Wiemy, że chcecie zadbać o czysty Bałtyk i powietrze, że przemierzając Trójmiasto i Pomorze kolejne kilometry chcecie pokonywać spójnymi ścieżkami rowerowymi, że zależy Wam na odbudowaniu i rewitalizacji najbardziej reprezentacyjnych, ale i najbardziej zaniedbanych obszarów i dzielnic naszych miast.

Zagłosuj na najważniejsze wyzwania dla Pomorza - TUTAJ

To tylko niektóre kierunki i propozycje. Ze wszystkich, które nam zgłosiliście albo które usłyszeliśmy w rozmowach z samorządowcami czy ekspertami, nasza redakcja wybrała po 12 wyzwań dla Gdańska, Gdyni, Sopotu i Pomorza. Teraz decydujący głos ponownie oddajemy Wam. To Wy wybierzecie w głosowaniu siedem kluczowych wyzwań dla naszych miast i naszego regionu. Wskażcie – nam i osobom decydującym o rozwoju miast – co jest dla Was najważniejsze, jakie wyzwania powinniśmy podjąć, aby nasze miasta były jeszcze bardziej wygodne i przyjazne, aby żyło nam się w nich jeszcze lepiej.

Zagłosuj na najważniejsze wyzwania dla Gdańska

 Zagłosuj na najważniejsze wyzwania dla Gdyni

Zagłosuj na najważniejsze wyzwania dla Sopotu

Zagłosuj na najważniejsze wyzwania dla Pomorza

Supermiasta
CZYTAJ WIĘCEJ
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  najważniejsze wyzwanie dla Gdyni to pozbyć się kliki szczurka - Łucyka
  już oceniałe(a)ś
  0
  0