Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Park Oliwski w Gdańsku, park Oruński, a może Góra Gradowa? Polanka Redłowska w Gdyni, park Na Kamiennej Górze czy jednak Leśny Ogród Botaniczny Marszewo? A co w Sopocie – park Północny, Opera Leśna czy Sopockie Błonia? No i region, a w nim m.in. Słowiński Park Narodowy, Bory Tucholskie i sąsiadujący z metropolią Trójmiejski Park Krajobrazowy.

Rozpoczynamy głosowanie w plebiscycie Supermiasta i Superregiony 2022.

Tym razem bohaterką naszej akcji i plebiscytu jest zieleń miejska, a w przypadku Trójmiasta i całego Pomorza oznacza to jedno – kłopot bogactwa.

W pierwszym etapie naszego plebiscytu prosiliśmy, abyście opowiedzieli nam o swoich ulubionych zielonych miejscach. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia – z Trójmiasta, Wejherowa czy Tczewa. Są one dowodem na to, że każdy z Was ma takie swoje zielone miejsce, gdzie lubicie czasem uciec, gdzie możecie się zrelaksować albo zaprosić swoich gości.

My też mieliśmy kłopot, aby po zapoznaniu się z Waszymi propozycjami oraz po wsłuchaniu się w głosy ekspertów wybrać listy nominowanych miejsc w naszym plebiscycie. A właściwie plebiscytach, bo najlepsze zielone miejsca wybieramy osobno dla Gdańska, Gdyni, Sopotu i województwa pomorskiego.

Teraz znów wszystko jest w Waszych rękach, to Państwo – nasi Czytelnicy – wskażecie najlepsze, najbardziej atrakcyjne, Wasze ulubione zielone miejsca w naszych miastach i regionie.

Poznajcie wszystkie nominacje i zagłosujcie na swoich faworytów! Głosować można do 29 maja.

GDAŃSK

GDYNIA

SOPOT

POMORSKIE

Głosowanie potrwa do 29 maja.

Supermiasta 2022
CZYTAJ WIĘCEJ
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.