Roman Maximov, popularny vloger, który pokazał Polakom, jak żyje się w mołdawskim Naddniestrzu, padł w Gdańsku ofiarą złodziei rowerów. "Fajnie zaczynamy zwiedzanie Gdańska" - powiedział Roman FanPolszy w ostatnim swoim filmie na kanale YouTube.

Roman Maximov języka polskiego nauczył się z polskiego YouTube'a, radia i książek. Zanim na stałe przeniósł się do Warszawy (na początku 2021 r.), nagrywał filmy z Naddniestrza. Pokazywał, jak żyje się w "kraju, którego nie ma na mapie", czyli kontrolowanej przez Rosjan i nieuznawanej na arenie międzynarodowej separatystycznej republice w Mołdawii. Filmy, które nagrywał po polsku, zyskiwały miliony wyświetleń. Po zamieszkaniu w Warszawie we vlogach zaczął opowiadać o życiu w Polsce. O swoich przenosinach do stolicy mówił w wywiadzie dla "Wyborczej".

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Chłopie, a czego spodziewałeś sie w tym kraju ?
Suweren jest czujny. I nie pozostawi jakiegoś roweru "bez opieki".
już oceniałe(a)ś
13
0
Polecam fanowi polszy komunikację publiczną tylko na tych niemytych pasażerów trzeba uważać.
już oceniałe(a)ś
5
0
O widzę, że to stała taktyka naszej policji, aby zniechęcić do zgłaszania kradzieży. Znajoma Ukrainka została okradziona na jednym z popularnych warszawskich targowisk. Poszła z matką, na pobliski komisariat. Policjant najpierw twierdził, ze nie ?rozumie co ona mówi? , na pomoc policjantowi przyszedł kolega, który już rozumiał, wysłuchał co się wydarzyło i super grzecznym tonem, żeby nie było, że cham, polecił przyjść za dwie godziny bo teraz mają dużo pracy. Panie niestety machnęły ręką, bo straty nie były zbyt duże i tylko podsumowały, że nasza policja taka sama jak u nich. I nie był to komplement.
już oceniałe(a)ś
4
0
Niska szkodliwość ómożenie sprawy nie znaleziono sprafcy
@zenek60
Gorzej, jeszcze chłopaka oskarżą o szkalowanie suwerena...
już oceniałe(a)ś
4
0
Kulsony mają co innego do roboty
już oceniałe(a)ś
3
0
Już pierwszej nocy skradziono mu rower

Drugiej nocy skradną mu pompkę !
już oceniałe(a)ś
1
0