Posłom z PiS-u chciałbym przypomnieć, że Wy wszyscy, Panie i Panowie, urodziliście się w czasach, gdy aborcja w Polsce była legalna.

W środę w nocy w Sejmie odbyła się debata nad obywatelskim projektem legalizującym aborcję do 12. tygodnia ciąży. Inicjatywa "Legalna aborcja bez kompromisów" zebrała pod nim ponad 200 tys. podpisów. Obejrzałem debatę do końca, bo byłem ciekaw, jak politycy PiS-u zareagują na wystąpienie Marty Lempart i obecność w Sejmie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, tak przez nich znienawidzonego.

Zaskoczenia nie było. Debata, która miała rozpocząć się o godz. 18, została przesunięta na późne godziny wieczorne i zakończyła się po 1 w nocy. O tej godzinie już mało kto ją śledził, tym bardziej że relacjonowały ją tylko niektóre media, a te rządowe w ogóle przemilczały.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Polska cywilizacja pogardy wobec kobiet. Cywilizacja ciemnoty. Cywilzacja pogardy wobec ponad polowy spoleczenstwa.
Cywilizacja dziadersow i mizoginow nieszanujacych Polek, ich praw, praw podstawowych, praw czlowieka.
Prawa kobiet, rowniez lub zwlaszcza te reprodukcyjne to jest kwintesencja podmiotowosci, wolnego wyboru i wolnej woli.
Tylko w Polsce udało się wmówić społeczeństwu, że aborcja jest światopoglądem.
Aborcja to nie światopogląd, ani sumienie - aborcja to prosty zabieg medyczny, bez żadnych następstw dla zdrowia kobiet - w warunkach klinicznych trwa 2 minuty.

Prawa reprodukcyjne zawsze sa wymiarem stopnia cywilizacji społeczeństwa. Polska pod wpływem fundamentalistow katolickich wypadła z kręgu jakiejkolwiek cywilizacji.
Prawa reprodukcyjne zawsze sa wymiarem stopnia cywilizacji społeczeństwa. Nawet w islamskiej Turcji aborcja bez podania wskazania jest legalna do 10 tyg. Aborcja ze wskazaniem embriopatologicznym jest legalna nawet w krajach muzułmańskiego fundamentalizmu - Iranie i Arabii Saudyjskiej.

Łamaniem prawa, praw człowieka jest zakaz aborcji! Prawo do legalnej aborcji jest prawem do ochrony zdrowia!!!
Zakaz aborcji - również ze wskazaniem społecznym oznacznacza prawny zakaz dostępu do opieki medycznej.
Polkom posiadane od 1956r prawo do legalnej i bezpiecznej aborcji - prawo do ochrony zdrowia, zostało barbarzynsko odebrane w ?wolnej? Polsce w 1993r. W PRLu Polki miały więcej praw niż dziś w kraju należącym do Unii Europejskiej. Nie tylko wstyd, ale ogromna hańba.
@style
i tyle w temacie.
już oceniałe(a)ś
2
0
Szkoda, że tych posłów nie wyskrobano.
@Alexamar
a ciebie? albo Lempart?
już oceniałe(a)ś
0
0