PiS przyjął lex deweloper i zgotował niezły bajzel polskim miastom. My próbujemy ten proces ucywilizować - odpowiadał radnym wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak. Gdańsk ma za sobą pierwszą dyskusję o specustawie mieszkaniowej.

Jak pisaliśmy we wtorek, Invest Komfort chce zbudować osiedle siedmiu bloków przy ul. Cygańska Góra na Suchaninie. Planuje je w trybie lex deweloper. W zamian za zgodę samorządu obiecuje realizacje tzw. inwestycji towarzyszących. To m.in. termomodernizacja sąsiedniej szkoły, rewitalizacja stawu Cyganka, nowe parkingi, chodniki i rondo przy skrzyżowaniu Cygańskiej Góry i Powstańców Warszawskich. Invest Komfort szacuje, że wyłoży z własnej kieszeni 8,5 mln zł.

Miasto chce przystać na tę propozycję. Nim jednak zgodzi się na budowę osiedla, obie strony przygotowały umowę o inwestycjach towarzyszących. W czwartek dyskutowali o niej gdańscy radni.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Żeby być przyjętym do PiSu trzeba być kretynem, normalnych nie akceptują.
  już oceniałe(a)ś
  7
  1
  Sugestia z inną drogą dojazdową jest w sumie słuszna, najlepiej aby była ona połączona z tą istniejącą. Ale cała reszta ?argumentów? mieszkańców jest słaba
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  PiS to stan umysłu ? tylko oni mogą atakować opozycyjny samorząd za pomocą ustawy, którą sami uchwalili. :D Pomijając kwestie tego, że propozycja inicjatyw towarzyszących budowie jest naprawdę bardzo hojna (szczególnie park) - inwestor skorzystał bo rząd dał mu możliwości. Koniec.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Normalka, "wyższe dobro", "dodatkowe środki", "rozwój miasta" itd. Oczywiście pod warunkiem, że budowa i osiedle będą pod nosem szarych, "nieustosunkowanych" obywateli, a nie za płotami radnych.
  @Szaleniec z północnego zachodu
  Idealnie pasujesz do wpisu; pw63
  już oceniałe(a)ś
  2
  1