31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w najbliższą niedzielę. Ale już teraz można wziąć udział w trójmiejskich licytacjach. A jest w czym wybierać.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wyborcza gra z WOŚP. Wylicytuj okładkę Tygodnika Trójmiasto!

W tym roku gdańskie miasteczko WOŚP zostanie zlokalizowane przy ul. Elektryków. W hali B90 odbędą się koncerty. Podczas finału zagrają: Kasia Kowalska, Julia Żugaj, Jan Elf Czerwiński, 1One i Nieznany Wykonawca. Miasteczko WOŚP i scena koncertowa wystartują o godz. 16. Tradycyjne już światełko do nieba rozbłyśnie o 20. Finał akcji przewidziano na 21.

WOŚP w Gdańsku

Przed Złotą Bramą, nieopodal tablicy upamiętniającej prezydenta Pawła Adamowicza, podobnie jak w ubiegłym roku stanie e-puszka. 

Na serwisie aukcyjnym Allegro trwają już liczne gdańskie licytacje. Jest tam m.in. koszulka siatkarskiej reprezentacji Polski z autografami wszystkich zawodników, srebrna moneta „Czas pogardy" dla miłośników „Wiedźmina" wraz z książką i autografem Andrzeja Sapkowskiego, koszulka gdańska Hardrock Cafe czy piłka z autografami siatkarzy drużyny Trefla Gdańsk.

– Niesamowitą rzeczą jest licytacja gdańskiego zoo. Oferuje ono możliwość nadania imion pięciu nowo narodzonym gepardom – zauważa Dawid Jastrzębski, prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

Kolacja z Januszem Palikotem

W gdyńskim sztabie w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza (ul. Bema 26) podczas finału odbędzie się loteria orkiestrowa. Będzie tam można przyjrzeć się z bliska pojazdom służb ratunkowych czy zapoznać z pracą psa policyjnego.

Trwają już także gdyńskie licytacje. Największą popularnością cieszy się kolacja z Januszem Palikotem połączona z przelotem balonem. Aktualna cena to 25 tys. zł. Wylicytować można też m.in. rejs po basenie Morza Śródziemnego legendarnym żaglowcem STS „Pogoria", jednodniową wycieczkę na pokładzie jachtu „Copernicus", a spółka PKP SKM w Trójmieście oferuje możliwość zostania pomocnikiem maszynisty. Zwycięzca m.in. rozpocznie zmianę z maszynistą, zwiedzi dyspozytornię PKP SKM i halę naprawczo-serwisową. 

Sopot zaprasza na bieg

W Sopocie dzień przed finałem WOŚP, czyli w sobotę, zostanie z kolei zorganizowany bieg wspierający WOŚP. Rozpocznie się on o godz. 12. Uczestnicy przebiegną dwie pętle plażą, do granicy z Gdynią. Start i meta zlokalizowane będą na Skwerze Kuracyjnym w Sopocie. Zapisać można się na stronach: mosir.sopot.pl lub elektronicznezapisy.pl albo w biurze zawodów w godz. 9.30–11.30 (będzie działać w muszli koncertowej). Obowiązująca opłata za start to 50 zł – cała kwota przeznaczona jest na zbiórkę WOŚP.

W niedzielę z kolei godz. 11–18 na lokalnej scenie w muszli koncertowej przy molo wystąpią m.in. wokalistka Marta Głodowska i grupa taneczna Flamenco La Paloma.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem