Prace modernizacyjne Dworca Podmiejskiego Gdynia Główna miały potrwać do końca marca tego roku, ale już wiadomo, że się przeciągną.

Wybudowany w 1959 roku według projektu Wacława Tomaszewskiego dworzec SKM Gdynia Główna łączył styl klasycystyczny, art déco i modernizm. W 2009 roku obiekt został wpisany do rejestru zabytków. Przez ponad 60 lat nie przeszedł żadnego kapitalnego remontu.

SKM Gdynia Główna. Remont trwa od lipca zeszłego roku

Jego modernizacja, podobnie jak całej stacji SKM, zaczęła się dopiero w lipcu 2022 roku. Prace remontowe miały potrwać dziewięć miesięcy i zakończyć się w marcu tego roku, ale już wiadomo, że się przeciągną.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  A co z remontem windy na peronie SKM Sopot Wyścigi? Dzisiaj musiałam pokonać strome schody z wózkiem dziecięcym. Niestety nie dałam rady i się przewróciłam. Dobrze, że nic się nie stało i zaraz ktoś mi pomógł ale winda jest niezbędna.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Dlaczego się przeciąga ? Kto ustalał w umowie termin zakończenia prac ? Co się stanie jak termin nie zostanie zachowany ?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0