Rada nadzorcza spółki PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście odwołała w środę 10 lipca Macieja Lingowskiego, prezesa jej zarządu oraz Jarosława Kożyczkowskiego - członka zarządu i dyrektora ds. finansowych firmy.

Proces usamorządowienia PKP SKM w Trójmieście rozpoczął się przed 16 laty. Około 34 proc. udziałów w spółce objęły: Gdańsk 12,47 proc., województwo pomorskie 10,1 proc, Gdynia 7,60 proc, Sopot 2,08 proc., Rumia 0,58 proc. oraz Pruszcz Gdański 1,19 proc. Pozostałe udziały posiadają Polskie Koleje Państwowe S.A.

Zmiany w zarządzie SKM Trójmiasto. Człowiek marszałka nowym p.o. prezesa

Za rządów PiS kwestia kontroli nad SKM Trójmiasto, która jest jedną z najbardziej dochodowych spółek PKP, była jednym z głównych punktów zapalnych w relacjach z pomorskimi samorządowcami, szczególnie z organizującym przewozy kolejowe w województwie urzędem marszałkowskim. Ogłoszone w środę zmiany w zarządzie SKM to kolejny krok w stronę decentralizacji władzy nad spółką.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Aleksandra Sobczak poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Matko kochana, to już nikogo gorszego nie było...
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  Wszystko super, ale chwalić się MBA z Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu...
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  W mojej opinii facet od 20 lat był urzędnikiem, przez ten czas kolej mocno się zmieniła. Wątpię żeby latał po nockach i w niedziele, jak kolejarz. Naprawiał EZT , latał po torach, wymieniał żarówki w sygnalizatorach? Co on może wiedzieć o obecnej kolei skoro siedzi tyle czasu za biurkiem i od czasu do czasu stanie przed dziennikarzami? Miało być lepiej niż za rządu pis a zaczyna być tak samo.
  @***** *** i Konfederację
  Po owocach go poznamy, po owocach…
  już oceniałe(a)ś
  0
  0