Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Atutem osiedla jest otoczenie sprzyjające rekreacji oraz położenie w pobliżu głównych węzłów komunikacyjnych: Obwodnicy Trójmiasta i Obwodnicy Południowej. Przekazania mieszkań z tego etapu zaplanowane są na przełom drugiego i trzeciego kwartału 2022 roku.

W nowej ofercie sprzedaży znajduje się łącznie 135 mieszkań 1, 2, 3 i 4-pokojowych, o metrażach od 28 do 83 mkw. oraz 5 lokali usługowych o metrażach od 67 do 98 mkw. Ceny mieszkań zaczynają się od 210 tys. zł, a lokali usługowych od 606 tys. zł. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców przygotowanych zostanie 131 komórek lokatorskich. Dla komfortu klientów zaprojektowano również 53 miejsca parkingowe w hali garażowej oraz 117 zewnętrznych miejsc postojowych. Mieszkania zlokalizowane na parterach będą posiadać prywatne ogródki, a te na wyższych piętrach balkony lub tarasy. W ramach tego etapu inwestycji powstaną także dwa place zabaw, druga część strefy crossfit, siłowni zewnętrznej oraz lapidarium.

Materiały PartneraMateriały Partnera Euro Styl - Zielony Południk

Zielony Południk to wieloetapowe osiedle, którego część została już zrealizowana i cieszy się uznaniem klientów. W szczególności doceniają je osoby, które lubią aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Kameralna, 3- i 4-piętrowa zabudowa oraz komfortowe odległości między budynkami dają poczucie swobodnej przestrzeni. Na terenie osiedla powstają miniparki ze ścieżkami spacerowymi oraz liczne place i skwery. Znajdują się tam również zielniki, w których mieszkańcy mogą uprawiać własne zioła i  rośliny. Zwolennicy aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu będą mogli skorzystać między innymi z boiska do streetballu i strefy crossfit. Tereny zielone, w otoczeniu których położone jest osiedle, skuszą wielbicieli dłuższych spacerów, biegania czy nordic walking. Deweloper nie zapomniał również o ekologii i zaprojektował ogrody deszczowe, które pozwalają zagospodarować część wód opadowych.

Materiały PartneraMateriały Partnera Euro Styl - Zielony Południk

– Zielony Południk wychodzi naprzeciw różnorodnym potrzebom. Infrastrukturę osiedla docenią zwłaszcza rodziny. Otoczenie budynków zostało zaprojektowane tak, by zachęcać dzieci i dorosłych do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Miniparki, ławki, pomost przy zbiorniku retencyjnym, grillowisko, zielniki – to miejsca tworzone z myślą o relaksie i sąsiedzkiej integracji. Wygodę codziennego życia zapewnią mieszkańcom znajdujące się w odległości kilkuset metrów sklepy, przedszkola, szkoły i przychodnie – mówi Anna Tuszyńska, kierownik sprzedaży w Euro Stylu.

Materiały PartneraMateriały Partnera Euro Styl - Zielony Południk

Zielony Południk położony jest u zbiegu ulic Starogardzkiej i Władysława Jagiełły w dzielnicy Gdańsk Południe. To dynamicznie rozwijająca się część miasta, w bliskim sąsiedztwie głównych szlaków komunikacyjnych – Obwodnicy Trójmiasta, Obwodnicy Południowej oraz części tras ekspresowych S6 i S7. Łatwo dojechać stąd do centrów Gdańska, Gdyni i Sopotu, a także do autostrady A1, lotniska, oraz nad morze i kaszubskie jeziora. Położone w pobliżu ulice: Starogardzka i Trakt Św. Wojciecha pozwalają wygodnie dotrzeć do gdańskiego Śródmieścia.

Materiały PartneraMateriały Partnera Euro Styl - Zielony Południk

Materiały PartneraMateriały Partnera Euro Styl - Zielony Południk

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.