Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Rekordowo zaczął się również ten rok – w I kwartale firma osiągnęła ponad 50-procentowy wzrost sprzedaży mieszkań w porównaniu do analogicznego okresu w ub. roku.

- Rok 2020 był dla Euro Stylu rokiem rekordowym pod kilkoma względami. Nie tylko sprzedaliśmy najwięcej mieszkań w województwie pomorskim, ale też wprowadziliśmy do sprzedaży rekordową liczbę lokali, bo ponad 1400 w 3 lokalizacjach. Osiągnęliśmy przy tym doskonały wynik w badaniu poziomu satysfakcji naszych Klientów oraz uhonorowano nas kilkoma istotnymi w branży nagrodami – mówi Mikołaj Konopka, prezes Euro Styl, członek zarządu Dom Development.

Spektakularny wynik jest efektem m.in. bogatego i wciąż powiększanego banku ziemi, jak również sprawności w realizacji inwestycji. Pozwala to tworzyć szeroką ofertę mieszkań w oparciu o szerokie spektrum lokalizacji w Gdańsku, Gdyni, na Pogórzu (k. Gdyni), Rumi, a ostatnio także na Półwyspie Helskim. Spółka rozwija się także w segmencie apartamentów serwisowanych – jako produktu inwestycyjnego. W ubiegłym roku, w ramach wielofunkcyjnej inwestycji DOKI, do sprzedaży oprócz mieszkań weszło również 114 loftów w zabytkowym budynku MONTOWNI zlokalizowanym na postoczniowych terenach, w samym centrum Gdańska.  

MONTOWNIAMONTOWNIA Materiał Partnera

Euro Styl w minionym roku wprowadził do sprzedaży ponad 1400 lokali. Obecnie oferta ta jest najszerszą i najbardziej zróżnicowaną geograficznie na naszym rynku - obejmując łącznie 12 lokalizacji. Warto zwrócić uwagę, że są w niej zarówno mieszkania i apartamenty w topowych miejscach Gdańska, czego przykładami są m.in. wspomniane DOKI powstające na historycznych, postoczniowych terenach czy inwestycja Perspektywa położona w centralnej, jednak otoczonej parkami części Gdańska, jak i całoroczne apartamenty w Jastarni.

DOKIDOKI Materiał Partnera2020 był dla Euro Stylu ciekawym rokiem pod względem rozwijania kompetencji technicznych - zespół Euro Stylu zajmował się realizacją kilku obiektów zabytkowych. Do użytku oddano kameralną inwestycję Polanki Apartamenty w gdańskiej Oliwie oraz rewitalizowano historyczny budynek Dawnej Poczty w Gdańsku Wrzeszczu, w którym powstają przepiękne lofty mieszkaniowe. Rozpoczęto również modernizację zabytkowej MONTOWNI o powierzchni blisko 10 tys. m kw., czyli dawnej montażowni części do łodzi podwodnych.

MONTOWNIAMONTOWNIA Materiał Partnera

Dawna PocztaDawna Poczta Materiał Partnera

Dawna PocztaDawna Poczta Materiał Partnera

Plany godne lidera

Duży bank ziemi Euro Stylu zapewnia możliwość nieprzerwanej realizacji inwestycji w różnych lokalizacjach w perspektywie nawet 5 lat, przy założeniu ambitnego poziomu sprzedaży. Firma cały czas poszukuje nowych, atrakcyjnych gruntów. W 2020 roku Euro Styl prowadził intensywne prace projektowe związane z wielowątkową i wieloetapową inwestycją na Dolnym Mieście, realizowaną w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) z Miastem Gdańsk.

- Jestem przekonany, że projekt PPP na Dolnym Mieście podniesie rangę i wpłynie na rozwój tej wspaniałej, historycznej części Gdańska. Stworzenie tam nowych terenów rekreacyjnych, obiektów sportowych oraz rewitalizacje i uzupełnianie nową zabudową pozwoli przywrócić zniszczonym miejscom ich dawne funkcje. Da to szansę w pełni wykorzystać potencjał Dolnego Miasta – dodaje Mikołaj Konopka.

Ostatnie lata to dla Euro Stylu okres bardzo dynamicznego rozwoju, a ambitne plany i perspektywa dalszego wzrostu są godne lidera trójmiejskiego rynku mieszkaniowego.

PerspektywaPerspektywa Materiał Partnera

PerspektywaPerspektywa Materiał Partnera

PerspektywaPerspektywa Materiał Partnera

 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.