Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Darmowe generowanie treści ofert pracy i dodawanie ogłoszeń

Standardem jest dziś poszukiwanie pracowników za pośrednictwem internetu. Mimo że w sieci działa wiele serwisów rekrutacyjnych, to dotychczas brakowało portalu dedykowanego pracodawcom rekrutującym do pracy fizycznej. Aby serwis Dryg.pl spełniał oczekiwania tej grupy użytkowników, jego uruchomienie poprzedziły badania potrzeb rynku. W rezultacie:

  • Rejestracja w serwisie Dryg.pl jest prosta i przejrzysta – aby stworzyć konto, trzeba podać tylko podstawowe dane – imię i nazwisko, numer telefonu oraz hasło do logowania. By stać się użytkownikiem, nie musisz posiadać prywatnego czy firmowego adresu e-mail.
  • Pracodawcy mogą kontaktować się z kandydatami za pomocą wewnętrznego czatu. To sprawia, że nie muszą oni podawać swojego numeru telefonu. Z kolei pracownik nie musi mieć adresu e-mail – odpowiedzi może udzielić po zalogowaniu się do serwisu.
  • Zarówno pracodawcy, jak i pracownicy rozwiązują krótki quiz. To pozwala ujednolicić oferty oraz podpowiada pracodawcom, którzy kandydaci spełniają ich oczekiwania. Dzięki temu nie zapomnisz też o podaniu informacji, które mogą mieć wpływ na atrakcyjność Twojego ogłoszenia.

Zaletą serwisu Dryg.pl jest automatyczne generowanie treści ogłoszeń, które odbywa się po udzieleniu przez pracodawcę odpowiedzi na zestaw pytań. Te dotyczą m.in. branży (np. produkcja, ochrona, sprzedaż), stanowiska, typu umowy czy wymiaru etatu. Automatycznie utworzoną ofertę można od razu opublikować, docierając w ten sposób do poszukujących pracy użytkowników serwisu.

Ogłoszenia w serwisie Dryg.pl są publikowane darmowo, nie ma też limitu ofert, jakie możesz bezpłatnie dodać. Możesz jednak skorzystać z dodatkowych, płatnych opcji. Wśród nich wymienić można: automatyczne odświeżenie oferty, wyróżnienie oferty i jej reklamę na stronie głównej serwisu Dryg.pl. Promowanie ogłoszenia to sposób, aby dotrzeć do jeszcze większej liczby kandydatów.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Treść ogłoszenia stworzona z myślą o pracownikach fizycznych

Jak wynika z raportu eRecruiter „Candidate Experience w Polsce 2019" fachowcy i pracownicy fizyczni mają konkretne oczekiwania, gdy mowa o ofertach pracy. W trakcie rekrutacji na wybrane stanowisko istotne są dla nich:

  • Wysokość oferowanego wynagrodzenia. Aż 82 proc. kandydatów zwraca uwagę na to, ile będzie zarabiać po podjęciu zatrudnienia.
  • Bliskość miejsca pracy od miejsca zamieszkania. Na ten aspekt zwraca uwagę 67 proc. osób poszukujących pracy w charakterze pracowników fizycznych.
  • Zakres obowiązków na danym stanowisku i wygląd miejsca pracy. To czynniki istotne dla odpowiednio 63 i 56 proc. kandydatów.
  • Podejście osoby rekrutującej do osób, które zgłosiły chęć pracy. Dla pracowników fizycznych szczególnie ważna jest wiedza o tym, jak będzie przebiegać rekrutacja. Równie istotna jest informacja zwrotna po jej zakończeniu, bez względu na wynik.
  • Szybkość rekrutacji. Większość fachowców i pracowników fizycznych oczekuje szybkiego zakończenia procesu – najlepiej, aby nie trwał ona dłużej niż tydzień.

Serwis Dryg.pl uwzględnia potrzeby fachowców i pracowników fizycznych. Z tego względu jako pracodawca możesz podać m.in. przedział wynagrodzenia netto (na rękę), tryb pracy (np. od poniedziałku do piątku), rodzaj umowy, wymagane doświadczenie i znajomość języków obcych oraz wspomnieć o tym, czy wymagasz od kandydata znajomości konkretnych systemów – np. HACCP. Jeżeli oferujesz pozapłacowe benefity, również możesz je wskazać.

Taka konstrukcja oferty o pracę sprawia, że fachowcy i pracownicy fizyczni otrzymują wszystkie niezbędne informacje. Im więcej podasz szczegółów, tym lepiej – Twoja oferta będzie mogła zostać wyszukana przez pracowników według wybranych parametrów, np. oczekiwanej stawki czy wymaganych umiejętności.

Oszczędzaj czas i pieniądze – zatrudniaj za pośrednictwem Dryg.pl

Jako właściciel małej firmy z pewnością nie zatrudniasz pracownika odpowiedzialnego za procesy rekrutacji. To jednak powoduje, że musisz samodzielnie znaleźć odpowiednich kandydatów na utworzone stanowisko pracy. Serwis Dryg.pl wspomoże Cię w tym, a jednocześnie pozwoli Ci zaoszczędzić zarówno sporo czasu, jak i pieniędzy.

Po rozwiązaniu quizu system automatycznie wskaże Ci najlepszych kandydatów do pracy. Dzięki temu nie będziesz musiał przeglądać dziesiątek (czy nawet setek) dokumentów aplikacyjnych, a skoncentrujesz się na tym, by dopytać o szczegóły tych kandydatów, którzy najlepiej sprawdzą się na stanowisku. Możesz to zrobić, korzystając z wewnętrznego czatu serwisu Dryg.pl. Rezultat jest prosty – wybierasz pracownika spośród osób zdeterminowanych do podjęcia zatrudnienia. Taka metoda rekrutacji minimalizuje też ryzyko, że wybrany kandydat zrezygnuje z pracy po kilku dniach czy tygodniach, a Ty stracisz pieniądze i będziesz musiał od nowa rozpoczynać proces poszukiwań.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Jeżeli znalazłeś pracownika, wystarczy, że zakończysz rekrutację. Dzięki temu osoby zainteresowane pracą dla Ciebie automatycznie otrzymają stosowną informację. Jeżeli zdecydujesz się prowadzić rekrutację z podaniem nazwy swojej firmy, to z pewnością zyskasz w oczach kandydatów. To właśnie brak informacji – m.in. o wynikach procesu rekrutacyjnego – jest często jedną z najczęstszych przyczyn frustracji kandydatów poszukujących zatrudnienia.

Z serwisu Dryg.pl możesz korzystać zarówno poprzez stronę internetową, jak i aplikację mobilną. To oznacza, że poszukiwań pracownika nie musisz prowadzić jedynie w biurze. Jeżeli pracujesz w terenie, również możesz zorganizować szybką i efektywną rekrutację, tworząc w ten sposób solidny zespół, który wspomoże Cię w rozwoju Twojej firmy.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.