Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tu ulokujesz swój biznes. Tu wybierzesz knajpkę idealną na spotkanie przy kawie, biznesowy lunch, rodzinny obiad lub romantyczną kolację. Tu obejrzysz wyjątkową wystawę, pokaz mody albo wysłuchasz kameralnego koncertu.

Twórcza siła różnorodności

Na DOKACH to, co „dla ciała", łączy się z tym, co „dla ducha", a niezwykła przeszłość tych terenów przeplata się z młodą energią współczesności.

Sąsiadujące z Europejskim Centrum Solidarności i historyczną Salą BHP Stoczni Gdańskiej DOKI to dużo więcej niż wielofunkcyjna inwestycja w wyjątkowej w skali Gdańska i kraju lokalizacji. Euro Styl z Grupy Dom Development, wraz ze spółką Torus, tworzą na postoczniowych terenach fragment nowej, tętniącej życiem śródmiejskiej dzielnicy – klasyczny projekt mixed-use.

Projekt DOKÓW imponuje zarówno rozmachem, jak i starannie przemyślanym kształtem oraz miksem funkcji. Na 7-hektarowym obszarze, poprzecinanym siatką uliczek, powstają zróżnicowane pod względem funkcji i architektury budynki, estetyką detali nawiązujące do stoczniowej przeszłości.

Będzie tu ponad 1000 wygodnych mieszkań, które dla większego komfortu mieszkańców wyniesione zostały ponad ulokowane na parterach lokale usługowe. Na wysokości pierwszego piętra zaprojektowano prywatne przydomowe ogródki oraz dostępne wyłącznie dla mieszkańców kameralne, zielone patia połączone alejkami. Wyposażone w ławki, wypełnione różnymi gatunkami drzew, krzewów i bujnych traw przestrzenie będą idealnym miejscem wypoczynku. Rodziny z dziećmi znajdą tam również bezpieczny plac zabaw.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Biznes rozwijać się będzie w dwóch nowoczesnych budynkach biurowych. Natomiast strefa gastronomiczna oraz część o charakterze hotelowym skoncentrowane zostaną w pieczołowicie rewitalizowanym, zabytkowym gmachu MONTOWNI, w którym powstają apartamenty serwisowane, przestrzeń konferencyjna i oryginalny, przestronny food hall.

Miks uzupełniających się funkcji przywróci życie tej części Gdańska, a DOKI staną się najbardziej pożądanym adresem oraz synonimem dobrej, młodej, miejskiej energii.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

W rytmie DOKÓW

DOKI to nie tylko doskonałe miejsce do życia. To również idealna propozycja na przyjemne spędzenie czasu i spacer w rytmie portowego miasta. Wędrując ulicami między nowoczesnymi budynkami, przede wszystkim „Aleją DOKI" – ciągnącą się od zabytkowej MONTOWNI aż do charakterystycznego gmachu ECS – będzie można odkryć lokalne sklepiki, butiki czy bary. Spragnieni aromatycznej kawy lub zimnej lemoniady zatrzymają się w cukierni albo z kubkiem w ręku przysiądą, by odpocząć na miejskim skwerze wśród pięknej zieleni – z wygodnej ławki podziwiać będą stoczniowe żurawie. Uważne oko wychwyci historię i portowy klimat wyeksponowane w artefaktach i ciekawych detalach, np. oryginalnym dźwigu czy stylizowanym na morskie kontenery wjeździe do poziemnej hali garażowej. Miło mieć to wszystko tuż za progiem domu. Świetnie też będzie wpaść na DOKI, by przyjemnie spędzić tu wolny dzień, niebanalne popołudnie czy wieczór.

Na DOKACH komfortowo będą się czuć zarówno mieszkańcy dzielnicy, jak i odwiedzający ją goście. Solo, z rodziną czy z przyjaciółmi każdy poczuje się tu „u siebie" i znajdzie miejsce odpowiadające swoim gustom i potrzebom, na co dzień i od święta. Kawa lub śniadanie w drodze do pracy. Biznesowy lunch w pobliżu biura. Dyskusje z przyjaciółmi przy pizzy czy kraftowym piwie. Wieczorne spotkanie w niebanalnej scenerii food hallu, z pysznym jedzeniem, lampką wina albo muzyką na żywo. Wszystko w spacerowej odległości, zgodnie z koncepcją „15-minutowego miasta"  – mówi Anna Tuszyńska, kierownik sprzedaży w Euro Stylu.

MONTOWNIA – serce DOKÓW

Na DOKACH wszystkie drogi prowadzą do MONTOWNI. Zabytkowy gmach z lat 30. ubiegłego wieku jest sercem rosnącej dzielnicy. Na trzech górnych kondygnacjach budynku powstaje 114 oryginalnie zaprojektowanych loftów serwisowanych, w których doskonale wypoczną zarówno podróżujące rodziny, grupy przyjaciół, jak i odwiedzający Gdańsk służbowo menedżerowie. Ulokowane w MONTOWNI centrum konferencyjne stworzy idealne warunki do organizacji wyjątkowych spotkań biznesowych. Najwięcej atrakcji i doznań czeka odwiedzających w ogromnym, zajmującym powierzchnię 2,3 tys. mkw. food hallu, oddzielonym od części o funkcji hotelowej spektakularnym, szklanym sufitem, odsłaniającym wyjątkowy, galeryjny układ budynku. Znajdzie się tu około 20 restauracji i barów o zróżnicowanym charakterze, oferujących oryginalne koncepty kulinarne.

Wielbiciele typowego streetfoodu i „wspólnotowego" biesiadowania odnajdą bogactwo smaków z całego świata w otwartej przestrzeni food hallu. Na poszukujących bardziej wyrafinowanej oferty i większej intymności spotkań czekać będą autonomiczne restauracje z obsługą kelnerską i możliwością zarezerwowania stolika. W centralnie ulokowanym, imponującym barze będzie można degustować ulubione, jak również odkrywać nowe trunki.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Food hall w MONTOWNI będzie idealną przestrzenią do kreacji różnorodnych wydarzeń. W otwartych kuchniach będzie można podziwiać kunszt kucharzy, a szefowie kuchni zadziwią gości niezwykłymi pokazami live cooking. I chociaż bogaty świat kulinariów będzie dominujący, to nie zabraknie tu także wydarzeń kulturalnych czy modowych, współtworzonych między innymi przez trójmiejskich artystów, muzyków, performerów i projektantów. Oferta food hallu wyjdzie też poza mury budynku. Delektując się posiłkiem w ogródku, będzie można obserwować toczące się w DOKACH życiemówi Krzysztof Cybruch, prezes spółki Food Hall Poland, która na mocy umowy z Euro Stylem jest operatorem food hallu w MONTOWNI.

MONTOWNIA to jeszcze więcej niż komfort wypoczynku, bogactwo smaków i ciekawie spędzony czas. To również doznania estetyczne. Warto tu będzie zajrzeć również po to, by zobaczyć 17 niepowtarzalnych, ogromnych lamp zaprojektowanych przez lokalnego artystę Tomasza Krupińskiego. Ich poszycie wykonane będzie z autentycznych muszli placuna ephium sprowadzonych na specjalne zamówienie z Filipin. Na ścianach wszystkich pięter znajdą się wielkogabarytowe obrazy tego samego autora, przedstawiające abstrakcyjne pejzaże, które będą rewersem rozpościerającej się przez wszystkie kondygnacje wewnętrznej ściany zieleni. Sztuka Tomasza Krupińskiego współgrać będzie z innymi detalami: świetlikami w dachu czy stoczniowymi artefaktami – suwnicach i torami.

W swoje wyjątkowe progi MONTOWNIA zaprosi w II kwartale 2023 roku.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.