Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Niewiele samochodów ma tak sportowe DNA jak Porsche. Dotyczy to nie tylko wyglądu, konstrukcji i osiągów poszczególnych samochodów, czy marketingu, ale także systemu zarządzania serwisem, którego ogólne założenia oparte są na zasadach panujących w boksie wyścigowym.

Porschegrafia - klasyczne modele 911 w Porsche Centrum SopotPorschegrafia - klasyczne modele 911 w Porsche Centrum Sopot 

Czas, procedury, synergia i precyzja wykonywanych czynności, właściwa analiza usterki. Każdy, kto przyglądał się pracy mechaników podczas wyścigów, lub rajdów samochodowych, wie na czym to polega. Nie inaczej jest w serwisie Porsche Centrum Sopot, w którym dział serwisu składa się obecnie z ośmiu specjalistów od techniki Porsche.

- Żeby do nas dołączyć, trzeba być nie tylko świetnym fachowcem. Trzeba też czuć Porsche. Bez tego nie da się ich skutecznie naprawiać – mówi Remigiusz Wojciechowski – mistrz serwisu Porsche Centrum Sopot – zarazem posiadacz najwyższego, złotego certyfikatu fachowości marki, który zdobyć jest naprawdę trudno.

Każdy nowo przyjęty mechanik po tygodniach szkoleń może ubiegać się o pierwszy, „brązowy" certyfikat kompetencji -„Zertifizierter Porsche Techniker". Następuje to zazwyczaj po około roku pracy. Następne poziomy to „srebrny" i najwyższy „złoty", który zdobywa się zazwyczaj po 6 latach pracy i dostępny jest dla nielicznych.

Porschegrafia - klasyczne modele 911 w Porsche Centrum SopotPorschegrafia - klasyczne modele 911 w Porsche Centrum Sopot 

- Certyfikacja mechaników Porsche AG to złożony system, sprawdzający teoretyczną i praktyczną wiedzę w dwuetapowym teście. Test jest identyczny na całym świecie i nominowani mechanicy mogą być mu poddani tylko raz w roku. Po 3 latach trzeba ponownie obronić certyfikat. Dzięki temu pewne jest, że mechanicy utrzymują swoją wiedzę o aktualnych modelach i najnowocześniejszej technologii Porsche – dodaje Karolina Obrębska, Manager ds. Marketingu i PR Porsche Centrum Sopot. - W Europie Środkowo-Wschodniej jest tylko kilkunastu mechaników z takim certyfikatem, z czego dwóch w Sopocie.

Miłość do marki to nie tylko zgranie, fachowość i szybkie zdiagnozowanie właściwej usterki. To także znajomość techniki wszystkich modeli marki.

Porschegrafia - klasyczne modele 911 w Porsche Centrum SopotPorschegrafia - klasyczne modele 911 w Porsche Centrum Sopot 

- Właściciele Porsche wiedzą już, że nie opłaca się eksperymentować. Stąd – z miesiąca na miesiąc odwiedza nas coraz więcej kilkunastoletnich, a nawet ponad 20 letnich samochodów – mówi Remigiusz WojciechowskiZależy nam na tym, aby – skoro powrócili, byli już z nami na stałe, dlatego przygotowaliśmy dla nich specjalną, bardzo korzystną ofertę, w której uwzględniliśmy tak ceny części, jak robocizny.

Z myślą o wszystkich entuzjastach marki, Porsche Centrum Sopot wydłużyło także godziny pracy serwisu, który pracuje obecnie, w dni powszednie, od godziny 7 do 22.
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.