Z każdym rokiem kitesurfing zyskuje w Polsce na popularności, także dlatego, że uprawiać go można nie tylko za granicą, ale też nad naszym morzem. Mekką kitesurfingu w Polsce są Chałupy położone na Półwyspie Helskim. Jeśli stawiasz swoje pierwsze kroki w kitesurfingu lub chcesz kontynuować przygodę z tym sportem wodnym, powinieneś poznać ofertę szkoły Surf People, organizującej zajęcia z kitesurfingu w Chałupach!
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chałupy - idealne miejsce na przygodę z kitesurfingiem!

Widząc w telewizji bądź na ekranie komputera filmiki ze śmiałkami pędzącymi po wodzie na desce i przy wsparciu pędnika - latawca, myślimy, że to obrazy z innego kraju, gdzie panują idealne warunki do uprawiania takiego sportu. Nie zdajemy sobie sprawy, że te wodne akrobacje możliwe są nad polskim morzem, a dokładnie na Półwyspie Helskim! To świetne miejsce, by nauczyć się lub ulepszyć swoje umiejętności w zakresie kitesurfingu. 

To dlatego, że z jednej strony jest tu dużo wody, z drugiej - odpowiednia ilość przestrzeni, ale też nie zapominajmy o tym, bez czego ciężko poczuć się jak kitesurfer, czyli o wietrze. To trzy kluczowe czynniki, by móc z powodzeniem uprawiać kitesurfing. Zatoka Pucka zapewnia płytkie tereny z płaską wodą po pachy, łącząc się z Bałtykiem, gdzie potrafią tworzyć się pokaźne fale. Wiatr wieje tu z każdej strony, co zapewnia doskonałe warunki do kitesurfingu w Chałupach!

Oferta dla każdego!

Surf People prowadzi kursy kitesurfingu na każdym poziomie zaawansowania. Dla początkujących podzielono go na 4 etapy - każdy z nich trwa 5 godzin szkoleniowych. Możesz też wybrać 8-godzinny kurs indywidualny lub 12-godzinny kurs grupowy. To średni czas, który jest potrzebny, aby opanować podstawowe zdolności kitesurferskie, do których zaliczamy pływanie na desce w obu kierunkach i uzyskanie pełnej samodzielności w wodzie. 

Jeśli podstawy masz już za sobą, możesz spróbować swoich sił na kursie dla osób zaawansowanych. Jego przebieg dostosowywany jest indywidualnie - pod każdą osobę. Dostępne są też szkolenia dla dzieci. Odpowiedzialni są za to instruktorzy, którzy od lat pracują z młodymi adeptami sportów wodnych, co zapewnia dogodne warunki do nauki. Największy nacisk kładziony jest na bezpieczeństwo, jednak równie wiele uwagi poświęca odnośnie innych kwestii, jak wybór sprzętu i zestawu ćwiczeń w zależności od wieku. 

Niezależnie, jaki z kursów chcesz wybrać, wiedz, że jesteś w dobrych rękach. Wszyscy instruktorzy posiadają odpowiednie uprawnienia - polskie (PZKite - Polskiego Związku Kiteboardingu) i zagraniczne (IKO - International Kitesurfing Organization). Warto też wiedzieć, że Surf People prowadzi inne kursy. Jednym z nich jest nauka surfingu. Ten dość wymagający sport jest szczególnie trudny dla początkujących, dlatego tak ważne, aby zyskać odpowiednie wsparcie na każdy etapie rozwoju. Ciekawym kursem jest też nieznany powszechnie nowy sport - wing foil. To kombinacja kilku sportów wodnych: kitesurfingu, windsurfingu i foilboardingu. Jeśli tylko chcesz spróbować swoich sił, instruktorzy Surf People pomogą pod kątem teoretycznym i praktycznym.

Surf People - dlaczego warto?

Surf People to 21 lat doświadczenia, pierwsza szkoła kitesurfingu w Polsce, założona w 1999 roku, czyli w czasach, gdy niewiele osób słyszało o tym sporcie wodnym. Nie byłoby jednak sukcesów szkoleniowych i kolejnych zadowolonych kursantów, gdyby nie doświadczenia kadra, szkoląca nie tylko w języku polskim, ale również angielskim, niemieckim i czeskim. Co ważne, kadra instruktorska jest stała, co sprawia, że kursanci chętnie wracają, by w kolejnym sezonie jeszcze bardziej podszkolić swoje umiejętności. Dla instruktorów Surf People uprawianie sportów wodnych to życiowa pasja. 

Lata praktyki pozwoliły stworzyć perfekcyjny, dopracowany pod każdym względem nowoczesny system szkolenia. W bazie Surf People wykorzystywany jest bezprzewodowy intercom służący do komunikacji dwustronnej pomiędzy kursantem a instruktorem. Tak zaawansowana technologia poprawia w sposób znaczący efektywność szkolenia, zapewniając jednocześnie większe poczucie bezpieczeństwa podczas nauki kitesurfingu i surfingu. 

To wszystko pokazuje, że warto spróbować swoich sił w nadchodzącym sezonie, wybierając Chałupy i Surf People do nauki kitesurfingu i innych sportów wodnych. Czekamy na Ciebie!

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej