Prywatny park, bogata roślinność, setki drzew, wijące się alejki - takimi atrakcjami kusi deweloper Domesta, który na Jasieniu w Gdańsku buduje osiedle Leszczynowy Park.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ceny na nowym osiedlu Leszczynowy Park zaczynają się od 332 tys. zł.

Nazwa nowego osiedla trafia w punkt. Leszczynowy Park zajmuje dwa hektary, ale aż 70 proc. jego powierzchni to tereny zielone. - Przestrzeń do życia już dawno nie dotyczy tylko czterech ścian, ale całego otoczenia. Ciekawie zaprojektowane najbliższe otoczenie wpływa na jakość życia - tłumaczy architekt osiedla Łukasz Maraszek, współwłaściciel pracowni MS15 Architektura.

Leszczynowy Park
Leszczynowy Park 

Leszczynowy Park będzie tworzył zespół sześciu budynków, w których znajdą się 252 mieszkania. Prosta neomodernistyczna architektura niskich, czteropiętrowych, tynkowanych na biało domów ma dobrze współgrać z zielenią i przyjemnie wijącymi się uliczkami, urozmaiconymi tu i ówdzie niewielkimi placykami wyłożonymi kostką. W najwyższym punkcie osiedla, ale też i dzielnicy, znajdzie się strefa rekreacyjna.

Leszczynowy Park
Leszczynowy Park 

Domesta obiecuje, że pieczołowicie skomponuje zieleń. Zachował i wyeksponował starodrzew w centrum działki ubogacając go o nowe nasadzenia setek nowych drzew, tysiące krzewów, bylin oraz innych roślin. Bogata flora ma być naturalną barierą ochronną przed hałasem z zewnątrz. Chcąc zadbać o odpowiednią retencję wody, architekci zaprojektowali ogród deszczowy z roślinnością o właściwościach hydrofilowych.
Architekci dołożyli starań o kameralność i intymność projektu. - Szukając optymalnego rozwiązania lokalizowaliśmy budynki w taki sposób, aby zapewnić przyszłym mieszkańcom ciekawe perspektywy widokowe - dodaje architekt Łukasz Maraszek.

 

Dużo zieleni blisko centrum Gdańska

Na tym nie koniec. Prywatny park uzupełni ogród sensoryczny, gdzie zmysły będą stymulowane zapachami, światłem, kolorami i wrażeniami dotykowymi. Pojawią się place zabaw dla dzieci w każdym wieku. Wśród atrakcji planowane są m.in. tyrolka, ścianka spinaczkowa oraz bezpieczne trampoliny. Integracji będzie sprzyjał społeczny ogród ekologiczny ze strefami upraw, stołami piknikowymi, leżakami i hamakami. - Wszystkie zaprojektowane strefy są dostępne dla osób niepełnosprawnych oraz dla osób o ograniczonej mobilności - zaznacza architekt Łukasz Maraszek.

Leszczynowy Park
Leszczynowy Park 

Miłośnicy sportu i rekreacji spędzą z kolei ciekawie czas korzystając z toru rolkowego, ścieżek dla biegaczy oraz siłowni na świeżym powietrzu. Jakby tego było mało, tuż za płotem znajduje się zbiornik Jabłoniowa.

Mimo bliskości zieleni Leszczynowy Park będzie nieźle skomunikowany - w pobliżu biegnie Obwodnica Trójmiasta i al. Armii Krajowej, niedaleko znajduje się przystanek autobusowy, który szybko i wygodnie łączy osiedle ze stacją PKM Jasień, skąd odjeżdżają pociągi w stronę Portu Lotniczego, Gdańska Wrzeszcza oraz Gdyni. W niedalekiej przyszłości planowana jest również rozbudowa trasy (Nowa Warszawska) wraz z linią tramwajową, ścieżką rowerową oraz ciągiem pieszym.

Ruch aut w Leszczynowym Parku ograniczono do minimum. Większość miejsc postojowych znajdzie się w podziemnych halach garażowych, a te naziemne podzielono na mniejsze strefy, by nie dominowały nad okolicą. Co więcej, w podziemnej hali przewidziano miejsce do ładowania aut elektrycznych. Ponadto na terenie całej inwestycji będą dostępne wiaty rowerowe.

Leszczynowy Park
Leszczynowy Park 

Ceny już od 332 tys. zł

- Już w listopadzie tego roku, pierwsi mieszkańcy będą mogli odebrać klucze do swoich mieszkań zlokalizowanych w budynkach nr 1 i 3, kolejny oddamy zaś do użytku w czerwcu przyszłego roku - zapewnia Marcin Niklas, dyrektor ds. przygotowania inwestycji w Domesta.

Metraże mieszkań wprowadzonych do sprzedaży w czwartym budynku wahają się od 35-metrowych kawalerek do czteropokojowych mieszkań o powierzchni dochodzącej do 79,92 m kw. Większość z nich będzie miała południową ekspozycję. Zostaną oddane do użytku w październiku 2023 r. Jeśli jednak zależy nam na czasie i chciałby odebrać mieszkanie jeszcze w tym roku, to też znajdzie coś dla siebie.

Ceny mieszkań dwupokojowych zaczynają się od 376 350 zł, trzypokojowych - 502 108 zł, czteropokojowych - 673 246 zł (ich metraż to aż 79,92 m kw.) Dostępne są też trzy ostatnie kawalerki z odbiorem już w listopadzie 2022 r. o metrażu 35,83. Ich cena zaczyna się już od 332 790 zł. Deweloper przygotował też promocję: oferuje 50 proc. rabatu na naziemne miejsce postojowe.

Leszczynowy Park
Leszczynowy Park 

Po inwestycji można już wirtualnie pospacerować, to ciekawe doświadczenie umożliwiają makiety 3D dostępne w biurach sprzedaży dewelopera. Aplikacja pozwala na podgląd nieruchomości o każdej porze dnia i nocy oraz sprawdzenie nasłonecznienia budynku, ogródka, a nawet mieszkania.

- Leszczynowy Park to świetny wybór dla osób, które cenią sobie ciszę i spokój, ale też szybki dostęp do centrum miasta - zachwala Marta Apanowicz, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Domesta.           

Domesta - doświadczony deweloper

Domesta to gdański deweloper z ponad 30-letnim doświadczeniem. Do tej pory spółka zrealizowała i oddała do użytku ponad 3 tys. mieszkań. Tylko przy ul. Leszczynowej zbudowała dwa osiedla: Leszczynowy Staw oraz Osiedle Leszczynowe. Z kolei Leszczynowy Park to jej trzecia inwestycja w Jasieniu. Z ofertą osiedla można zapoznać się na stronie www.domesta.com.pl oraz podczas spotkania w jednym z biur sprzedaży, które znajdują się na Osiedlu Havlove i przy Osiedlu Leszczynowy Park w Gdańsku. Istnieje też możliwość spotkania z doradcą kredytowym, który bezpłatnie przedstawi ewentualne opcje finansowania zakupu mieszkania.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat