W ostatnich tygodniach trójmiejski deweloper wprowadził do sprzedaży wiele ciekawych nowości do swojej oferty mieszkaniowej. Nowe budynki mieszkalne powstaną w ramach cieszących się dużą popularnością inwestycji Hossy w Gdańskim Kiełpinku, we Wrzeszczu oraz w Gdyni Chwarznie-Wiczlinie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Enklawa w sercu tętniącej życiem dzielnicy

Szczególnie warto zwrócić uwagę na  Sokółkę Kamrowskiego - to najnowszy wielorodzinny projekt Hossy, który deweloper realizuje w dzielnicy Chwarzno-Wiczlino. Kameralny kompleks tworzą dwa budynki z podziemnymi halami garażowymi przy ul. Kamrowskiego. Jako pierwsze do oferty wprowadzone zostały mieszkania w budynku przy ul. Kamrowskiego 13. Będą to lokale 2-, 3- i 4-pokojowe o powierzchni od 41 do 90 mkw.

Lokalizacja osiedla jest ogromną zaletą tej oferty. Bliskość istniejącej infrastruktury dzielnicy - licznych obiektów handlowych, różnorodnych usług, przychodni, placówek edukacyjnych, jak i dostępność komunikacji miejskiej zapewnią mieszkańcom nowego osiedla wygodę codziennego życia.

Sokółka Kamrowskiego to kompleks kameralnych budynków
Sokółka Kamrowskiego to kompleks kameralnych budynków 

Najlepsze tradycje znanej Sokółki

Sokółka Kamrowskiego to projekt, który zarówno poprzez swoją lokalizację, charakter zabudowy, jak i architekturę nawiązuje do najlepszych tradycji dobrze znanego i lubianego przez Gdynian osiedla Sokółka. Z kolei części wspólne budynków to autorskie aranżacje nawiązujące do kultury regionu i zapewniające wnętrzom indywidualny charakter.

Przyjazną architekturę budynków dopełnia staranne zagospodarowanie terenu, które stworzą różnorodna zieleń i mała architektura. Kameralny plac zabaw zlokalizowany wewnątrz dziedzińca powstanie z myślą o najmłodszych mieszkańcach.

Sokółka Zielenisz ma długoletnie tradycje i bogatą ofertę handlowo-usługową
Sokółka Zielenisz ma długoletnie tradycje i bogatą ofertę handlowo-usługową 

Mieszkania na miarę nowych potrzeb

W mieszkaniach nowej Sokółki zadbano o funkcjonalny rozkład pomieszczeń. Projektanci brali również pod uwagę obecne potrzeby mieszkańców wygospodarowując w części lokali dodatkowy pokój, który może posłużyć m.in. do pracy zdalnej. W zależności od wielkości lokalu przewidziane zostały również dodatkowe łazienki i pomieszczenia wc.

Dzięki dużym przeszkleniom wnętrza pomieszczeń będą dobrze doświetlone, a przestronne balkony, tarasy i ogródki mieszkań parterowych zapewnią dodatkową przestrzeń do spędzania chwil z rodziną.

Dla rodziny z przedszkolakiem

Sokółka Kamrowskiego to doskonały wybór dla rodziców z małymi dziećmi. W sąsiedztwie osiedla funkcjonuje Przedszkole nr 58. W zasięgu krótkiego spaceru od Sokółki znajdują się inne przedszkola, żłobki oraz punkty opieki dla najmłodszych.

Przedszkole nr 58 w Gdyni tuż przy Sokółce Kamrowskiego
Przedszkole nr 58 w Gdyni tuż przy Sokółce Kamrowskiego 

Osiedle ma również wygodny dostęp do rodzinnych stref sportowo-rekreacyjnych. W odległości około 400 m znajduje się duży plac zabaw z boiskami i street workout, a podczas 10-minutowego spaceru dotrzemy do terenu rekreacyjnego Zielona Dolina ze zjeżdżalniami, linarium i tyrolką oraz trasy rekreacyjnej Potoku Wiczlińskiego, doskonałej do spacerów z wózkiem dziecięcym i jazdy na rolkach.

Ostatni etap Sokółki Zielenisz

Kompleks przy ul. Kamrowskiego to nie jedyna nowość w tej dzielnicy. O kolejne budynki Hossa powiększyła też ofertę Sokółki Zielenisz . Nową cześć osiedla stanowi kompleks czterech budynków mieszkalnych u zbiegu ulic Staniszewskiego i Baranauskausa, obejmujący również pierzchnie handlowo-usługowe skupione wokół miejskiego skweru.

Sokółka Zielenisz - ostatni etap z dominantą architektoniczną
Sokółka Zielenisz - ostatni etap z dominantą architektoniczną 

Projekt wyróżnia obecność architektonicznej dominanty – jeden z budynków będzie nieco przewyższał pozostałą część osiedla. Do sprzedaży trafiły właśnie ostatnie dwa budynki przy ulicy Staniszewskiego 19 i 21. W ofercie są mieszkania o powierzchni 44 do 94 mkw. Deweloper planuje zakończenie inwestycji w III kwartale 2024 r.

Osiedle z własnym przystankiem PKM

Grupa Inwestycyjna Hossa rozbudowuje także swoje inwestycje w Gdańsku. Do oferty  Wiszących Ogrodów w Kiełpinku dołączyły mieszkania w dwóch nowych budynkach przy ulicy Osińskiego. Osiedle to wyróżnia się doskonale skomunikowaną lokalizacją, m.in. dzięki przebiegającej w pobliżu trasie WZ oraz linii PKM-ki. Mieszkańcy mają blisko zarówno do Wrzeszcza, śródmieścia Gdańska, jak i innych części aglomeracji. Sąsiedztwo Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego z licznymi trasami pieszo-rowerowymi oraz terenami rekreacyjnymi dodatkowo podnosi jakość życia na osiedlu, umożliwiając aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Wiszące Ogrody, osiedlowe strefy rekreacji
Wiszące Ogrody, osiedlowe strefy rekreacji 

Budynki z nowej oferty powstaną w sąsiedztwie osiedlowej strefy rekreacyjnej. Ich lokalizacja zapewnia również wygodny dostęp do sklepów i usług przy ul. Przytulnej oraz pobliskiego przedszkola Marchewka.

Czteropiętrowe budynki, wyposażone w windy i podziemne hale garażowe zawierają mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe o powierzchni od 35 do 103 m2. Każde mieszkanie będzie dysponowało ogrodem, balkonem lub tarasem. Planowany termin odbioru to IV kwartał 2023 r.

Wiszące Ogrody, wysoki standard osiedla i przytulne otoczenie
Wiszące Ogrody, wysoki standard osiedla i przytulne otoczenie 

Nowy kwartał kamienic we Wrzeszczu

W ofercie Hossy również pojawiły się mieszkania w ramach szóstego kwartału gdańskiego Garnizonu . W tej prestiżowej lokalizacji, w bezpośrednim sąsiedztwie parkowych przestrzeni Garnizonu Kultury oraz istniejącej zabudowy apartamentowej, powstaną cztery kamienice mieszkalne ( Leśmiana 8, 10, 12 oraz Hemara 4) z lokalami o powierzchniach od 30-metrowych studio po apartamenty liczące 137 mkw. Duża część mieszkań, począwszy od pierwszego po ostatnie piętro, będzie dysponowała tarasami, co w śródmiejskiej zabudowie jest rzadkością. Pozostałe mieszkania wyposażone będą w balkony lub loggie. Mieszkania będą gotowe do odbioru w marcu 2025 roku.

Garnizon, 6 kwartał domknie zabudowę przy ulicy Leśmiana
Garnizon, 6 kwartał domknie zabudowę przy ulicy Leśmiana 

Tradycyjnie w przypadku Garnizonu deweloper przeznaczył parter kwartału na lokale handlowo-usługowe, zaś pod jego zabudową powstanie dwupoziomowa hala garażowa.

Przykładowe lokale z nowej oferty Hossy dostępne są na stronie www.hossa.gda.pl . Po więcej szczegółów dotyczących oferty deweloper serdecznie zaprasza do swoich biur sprzedaży w Gdańsku oraz Gdyni.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej