Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pochodząca z 1990 roku Toyota Supra jest w zasadzie całkiem nowa. Samochód został zamówiony przez kolekcjonera z Cochrane i przywieziony do jego rezydencji na lawecie. Właściciel sportowej Toyoty postawił ją w garażu, żeby pojeździć później. Zrobił to jednak tylko dwa razy. Kiedy życie zmusiło go do przeprowadzki, wystawił Suprę na sprzedaż. Właściciel salonu Country Hills dowiedział się o tym i szybko złożył ofertę. Przez lata pracownicy salonu bardzo dbali o supersamochód Toyoty, a teraz szukają dla niego nowego właściciela. Jak donosi portal Torque News, właściciel spodziewa się, że samochód uzyska cenę 70 tys. dolarów kanadyjskich – tak się składa, że tyle samo kosztuje nowy lexus RC F.

70 tysięcy dolarów to raczej nie wyprzedaż. Taką planują zaś już od jutra trójmiejscy dealerzy Toyoty. – To będzie ostatnia okazja, aby skorzystać z oferty wyprzedażowej oraz promocyjnego ubezpieczenia – zachęca Maja Lesińska z Toyota Carter Gdańsk. – Mamy niespodziankę – benzynową odmianę C-HR, która dotąd nie była objęta upustami. Przedsiębiorcy będą mogli zapoznać się bliżej z także objętą wyprzedażą, nową Toyotą ProAce w odmianie Van.

Przebojowego C-HR-a raczej przedstawiać nie trzeba. Za to ProAce jest mocnym argumentem Toyoty w rosnącym dynamicznie segmencie samochodów do 3,5 tony.  Van jest dostępny w trzech rozmiarach nadwozia(4,60/ 4,95 /5,30), z dwoma rozstawami osi oraz w dwóch wersjach wyposażenia. W zależności od potrzeb, pod maską ProAce znaleźć się może jeden z pięciu silników diesla o pojemnościach od 1.6 do 2.0 i mocach od 95 do 180 KM. Silniki współpracują z manualną, lub automatyczną skrzynią przekładniową. Cena podstawowej odmiany ProAce to 63 000 złotych netto.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.