Wiosenny weekend to dobry czas, aby zaplanować sobie kolejne motoryzacyjne imprezy, które być może warto zaliczyć. Trzeba przyznać - znowu jest w czym wybierać.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Osoby, dla których retro – motoryzacja może być dobrym powodem do wyrwania się na przykład z Trójmiasta, powinny zwrócić uwagę na organizowany w dniach 21-23 kwietnia, piąty już „Zdrowotel Rajd”, którego gospodarzami są: Lot Ziemia Lęborska-Łeba i sekcja pojazdów zabytkowych Zdrowotel Rajd. Impreza rusza w piątek, o godzinie 15:00. O 19 odbędzie się ognisko zapoznawcze. Następnego dnia, po śniadaniu, załogi ruszają na trasę rajdu. Godziny 12:00-16:00 to konkurencje sprawnościowe oraz pokazy na Placu Pokoju w Lęborku. Na godzinę 17:00 planowany jest przyjazd pierwszych uczestników pod Urząd Miasta w Łebie oraz konkurencje sprawnościowe i pokazy dla mieszkańców Łeby. O godzinie 20 odbędzie się Bal Komandorski wraz z rozstrzygnięciem Rajdu oraz rozdaniem nagród dla uczestników. W niedzielę o 15 zamknięta zostanie brama zlotu. Wszyscy kierowcy startujący w rajdzie powinni mieć aktualne uprawnienia do kierowania pojazdem, przegląd oraz OC.

Bardzo ciekawie zapowiada się także startujący 22 kwietnia – I Pomorski Crusing Pomorskie Klasyki. Start imprezy, wiodącej trasą liczącą sobie ponad 200 kilometrów, przewidziany jest pod Kawiarnią Kuźnia w Gdańsku. Kawalkada klasyków odwiedzi po drodze Tczew, dalej samochody pojadą wzdłuż Wisły, przejeżdżając między innymi przez Piekło. Dalej będzie Kwidzyn Zamek, nowy most, Gniew, Pelplin, Owidz, Starogard i Gdańsk. Uczestnictwo w imprezie jest bezpłatne, a osoby biorące w niej udział pojadą swoimi własnymi samochodami. Celem organizatorów jest zjednoczenie właścicieli i miłośników klasycznych pojazdów i wspólne spędzenie czasu podczas wycieczki.

Nieco później niż zwykle, 23 kwietnia o 15, rozpoczyna sezon tradycyjnym, dużym spotkaniem pod gdańskim stadionem, także Trójmiasto Klasycznie. Organizatorzy zapraszają każdy pojazd wyprodukowany do roku 1989 włącznie. Jeśli produkcja danego modelu rozpoczęła się w 1989 albo wcześniej (czyli np. BMW E34, model z 1992 może wjechać, gdyż produkcja E34 rozpoczęła się jeszcze w latach 80.) Na zlot zaproszeni są także właściciele wszelkich rodzimych pojazdów bez względu na rok produkcji.

Samochody, którymi można wystartować muszą mieć minimum 25 lat lub być egzotycznymi, rzadko spotykanymi modelami w przypadku młodszych roczników.

3 maja na wspólne spędzenie majówki zaprasza klasycznych zmotoryzowanych Klub Motocykli Dawnych w Starogardzie Gdańskim. Na imprezę, trwającą od godziny 9 do 18, organizatorzy zapraszają pojazdy zabytkowe, wyprodukowane do 1980r. I pojazdy PRL wyprodukowane do 1989r. Impreza rusza o 9 rano ul. Norwida przy „PZMOT".

Trzy dni później, 6 maja Ośrodek Doskonalenia Jazdy Autodrom Pomorze zaprasza na II Edycję Szkolenia Z Zakresu Jazdy Sportowej. Zapisy już trwają.

12 – 14 maja odbędzie się z kolei długo oczekiwany rajd miłośników klasycznej motoryzacji francuskiej. Impreza, po dwóch latach przerwy, zorganizowana została w odpowiedzi na duże parcie środowiska. Właściciele francuskich aut zbierają się tradycyjnie w Borsku, w ośrodku Czarnowodzianka. W sobotę rano przejazd na lotnisko gdzie odbęda sie próby sprawnościowe, a po próbach wspólna wycieczka na Kaszuby. Zgłoszenia do imprezy przyjmowane są do końca kwietnia.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem