Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Samochód, należący do firmy Repiński z Kościerzyny, najpierw podbił serca Polaków, zdobywając liczne nagrody na krajowych zlotach i konkursach. Po sukcesach w Polsce wzbudził sensację między innymi w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Samochód wyróżnia się nie tylko charakterystycznym malowaniem, dedykowanym polskim lotnikom walczącym w Bitwie o Anglię, ale także dopracowanym wyglądem wnętrza kabiny. Najpierw pomalowany został ciągnik, a w zeszłym roku naczepa. Cały zestaw jeździ w komplecie od lipca ubiegłego roku. Auto porusza się obecnie na trasie Polska-Hiszpania, Hiszpania-Anglia, Anglia-Polska. 19 maja, po powrocie z kolejnej długiej trasy, zawita do Pruszcza Gdańskiego. Okazją będzie organizowany na giełdzie samochodowej Zlot Pojazdów Ciężarowych.

Wielkie i niezwykłe ciężarówki zjadą się do Pruszcza GdańskiegoWielkie i niezwykłe ciężarówki zjadą się do Pruszcza Gdańskiego Giełda Pruszcz

Impreza rozpocznie się o 15.30 w piątek. W programie przewidziano konkursy sprawnościowe, pokazy ratownictwa, konkurs w siłowaniu się na rękę, wybory najładniejszego samochodu zlotu, wymianę koła na czas a także koncerty i konwój ulicami miasta. W sobotę o 18.00 planowane jest zakończenie imprezy.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.