Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Najnowszą Micrę, która ponownie jest samochodem w takim samym stopniu dla kobiet, jak i dla mężczyzn, oraz która została zaprojektowana pod kątem oczekiwań europejskich klientów. mogliśmy witać już dwa razy. Najpierw, nieco przypadkiem, podczas szwedzkiej premiery samochodu która odbyła się w... Gdańskim hotelu Hilton, potem na zamkniętym pokazie w wyremontowanym salonie firmy „Zdunek KMJ” i wreszcie – teraz już na co dzień, w dwóch salonach dealera japońskiej marki. Podstawowe ceny samochodu zaczynają się od 45 990 złotych. To odmiana Visia, którą napędza wolnossący silnik benzynowy 1.0/73 KM. W ofercie znalazła się jeszcze doładowana jednostka benzynowa o pojemności 1.0 litra o mocy 90 KM i chyba najciekawszy w tym zestawieniu, klasyczny diesel o pojemności 1.5 i mocy także 90 KM. Podstawowy diesel kosztuje 54 900 złotych.

Nowy Nissan MicraNowy Nissan Micra Nissan

Na co warto zwrócić uwagę, oprócz – co oczywiste sportowej sylwetki, która przypomina Clio, choć specjaliści z Nissana temu żywo zaprzeczają i bardzo ładnego oraz dobrze wykonanego wnętrza? Na pewno na bardzo praktycznie ukształtowany bagażnik, którego standardowa pojemność wynosi 300 litrów a po złożeniu asymetrycznie dzielonej kanapy (60:40), załadunkowa wzrasta do 1004 litrów. Specjalnością zakładu jest w przypadku Nissana zaawansowany system kamer monitorujących sytuację wokół pojazdu podczas cofania a który dostępny jest także w nowej Micrze. Uzupełnia go system multimedialny, wyposażony w zupełnie nowe audio dedykowane do Micry przez Bose. To pierwszy przypadek, kiedy Bose trafia do samochodu tego segmentu. Specjalnie dla Micry zaprojektowano swego rodzaju sferę muzyczną, której źródła – głośniki zostały wbudowane w fotele.

Nowa Insignia jest już w TrójmieścieNowa Insignia jest już w Trójmieście Serwis Haller

Czas na nową Insignię

Pora przeskoczyć dwie klasy wyżej. W firmie Motor Centrum biały a w Serwis Haller czarny. Nowy Opel Insignia, którego oficjalna premiera ma mieć miejsce właśnie w maju, pojawił się już w salonach niemiecko – od niedawna francuskiej marki. Przypomnijmy – nowa Insignia Grand Sport jest oferowana w cenie katalogowej od 99 900 zł, natomiast wersja kombi Sports Tourer w cenie od 103 900 zł. Za takie pieniądze pod maską pracować będzie 140 konny silnik 1.5. Nowy model Insigni oferuje w standardzie systemy wspomagania kierowcy, takie jak system ostrzegania przed kolizją (FCA) z funkcją wykrywania pieszych, automatyczne hamowanie awaryjne, system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, asystenta pasa ruchu z funkcją automatycznej korekty toru jazdy oraz monitorowanie odległości od poprzedzającego pojazdu. Zwiększenie bezpieczeństwa zapewnia także aktywna przednia maska, która poprawia ochronę pieszego w razie wypadku.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.