Zasadniczo w trójmieście mamy dwóch autoryzowany dealerów BMW - firmę Zdunek Premium i Bawaria Motors, oraz jednego niezależnego sprzedawcę lekko używanych samochodów tej marki - Premium Motors. Przez chwilę dołączył ostatnio do nich ktoś czwarty. Warszawski dealer BMW - firma Auto Fus. Warszawska grupa Chodzeń wprowadza się zaś do trójmiasta z Maserati.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Auto Fus, który oprócz BMW jest także ogólnopolskim przedstawicielem marki Rolls Royce, zaprezentował na odbywających się w Gdansku, Międzynarodowych Targach Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa Europoltech, m.in. potężne i opancerzone BMW X5 Security Plus. Takie samochody to od lat domena bawarskiej marki. BMW dba o najlepszy możliwy sposób dostosowania ich do zadań specjalnych wdrażając najnowsze zdobycze technologii. W ofercie znajduje się bogata paleta modeli samochodów oraz motocykli, które sprawdziły się niejednokrotnie w trudnych i wymagających warunkach. Sprzedażą i obsługą posprzedażną tych specyficznych pojazdów zajmuje się wąska grupa dealerów, którzy otrzymali specjalne certyfikaty. Do tego ekskluzywnego grona należy również BMW Auto Fus. Dedykowana jednostka – Special Sales Competence Center – ma na swoim koncie współpracę m.in. z Biurem Ochrony Rządu, policją oraz zagranicznymi ambasadami i lokalnymi przedstawicielstwami organizacji międzynarodowych.Podczas wydarzenia odbywającego się od 26 do 28 kwietnia na stoisku BMW Auto Fus prezentowane były potężne i opancerzone BMW X5 Security Plus, spełniające poziom bezpieczeństwa VR6, który jako całościowy produkt (nie tylko wykorzystane materiały) gwarantuje ochronę nawet przed strzałami z AK-47. W Gdańsku można było zobaczyc także elektryczne BMW i3, które użytkuje policja innych krajów na przykład w kurortach. Elektryczny napęd, dynamika oraz wielkość samochodu sprawiły, że jest chętnie wykorzystywany do zadań patrolowych w centrach miast. Kolejny bohater ekspozycji to BMW serii 2 Gran Tourer, pojazd idealny dla służby prewencyjnej. Na stoisku nie brakuje również motocykli BMW – w barwach polskiej policji prezentuje się model RT1200. Jest także prototyp dwukołowego ambulansu na bazie R1200 GS. Przypomnijmy – ratownicze BMW będą od tego lata użytkowane przez stacje pogotowia ratunkowego w Sopocie i Pucku. Maszyny dostarczy placówkom tym razem jednak rodzimy dealer – BMW Zdunek, który wygrał przetarg.

Maserati Grupy Chodzeń przy Toyota Carter Gdansk
Maserati Grupy Chodzeń przy Toyota Carter Gdansk  Grupa Chodzeń

Na Grunwaldzkiej – Maserati

Auto Fus i pancerne BMW to nie jedyna elitarna nowość, jaka zawitała pod pomorskie strzechy prosto ze stolicy. Przy ulicy Grunwaldzkiej, na terenie sąsiadującym ze stacją Toyota Carter Gdańsk, stanęło pod koniec kwietnia, rasowe, białe Maserati Ghibli. Włoski supersamochód przypomniał że grupa Chodzeń, w skład której wchodzi Carter, to także przedstawiciel Maserati i jeżeli ktoś chce, to może sobie taki samochód zamówić. Jak dowiedzieliśmy się w grupie Chodzeń, w Trójmieście z roku na rok wzrasta liczba sprzedawanych Maserati. nie są to jeszcze imponujące wartości, ale pozwalają one już myśleć o ulokalnieniu sprzedaży. Serwis na instytucjonalnie pozostaje w Warszawie, choć samochody klientów rozwożone są po Polsce metodą door to door, więc nie ma problemu z forsownymi podróżami.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem