W motoryzacyjnym zagłębiu Plichta Dealer Park pojawiły się dwie supernowości - następca Passata CC i zarazem flagowy VW w Europie - model Arteon, oraz kosztujące ponad milion złotych Audi R8 Spyder. W firmie Euro Car można się zaś zapisywać na nową Fiestę.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kosztujące dokładnie 1.1 miliona złotych R8 Spyder to zapowiedź dołączenia Audi Centrum Gdańsk, należącego do firmy Plichta, do wąskiego grona dealerów Audi Sport. Do Gdańska dotarła już identyfikacja wizualna. Kiedy zawiśnie, gdański salon Audi będzie trzecim, po Warszawie, oraz Gliwicach, miejscem oferującym supersportowe pojazdy z Ingolstadt. Co ciekawe – auto zostało już sprzedane – do Wejherowa. Druga nowość do biały Arteon. Przypomnijmy czterodrzwiowe GT zaprezentowano w marcu na salonie motoryzacyjnym w Genewie. Auto powstało na tej samej modularnej płycie podłogowej co Passat B8.

Z kolei w firme Euro-Car, będącej wiodącym Ford Store w Trójmieście, możemy już składać pierwsze zamówienia na najnowszą Fiestę. Siódma generacja tego modelu to przede wszystkim najbardziej rozwinięty technologicznie samochód w swoim segmencie. Szeroki zakres wyboru kolorów nadwozia, dachu, lusterek oraz wstawek wewnątrz powoduje, iż trudno będzie znaleźć dwie takie same Fiesty na drodze. Do napędzania służyć będą dobrze znane jednostki EcoBoost i TDCi, a także debiutująca wolnossąca benzynowa o pojemności 1,1 litra. To nie koniec. Kolejna nowość to najmniejszy model w gamie Forda – Ford Ka+. Jest to samochód, który wyróżnia się niezwykle atrakcyjną ceną, a przy tym oferuje bezkonkurencyjną ilość miejsca dla pasażerów. Do napędzania Ka+ służyć będzie wolnossący silnik 1,1 w dwóch wariantach mocy. Obydwa modele będą dostępne w salonie we wrześniu.

Okres wakacyjny to także początek kampanii promocyjnej w obiekcie Euro-Car Expert, gdzie w co drugą sobotę miesiąca będą czekały na klientów samochody w okazyjnych cenach.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem