Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Książę William i księżna Kate podróżowali po Pomorzu Jaguarem XJ 3.0 D „Portfolio”. To najbardziej luksusowa odmiana flagowego XJ-a. Samochód kryje pod maską trzylitrowego diesla o mocy 306 KM i udostępniony został książęcej parze przez trójmiejski salon rodzimego importera angielskiej marki, firmę British Automotive Polska.

Jaguar XJ księcia Williama i księżnej KateJaguar XJ księcia Williama i księżnej Kate Bartosz Gondek– Aby nasz samochód testowy sprostał wymaganiom brytyjskiej ochrony, przed wizytą wprowadziliśmy w nim sporo zmian. Cała operacja odbywała się w ścisłej tajemnicy – dowiedzieliśmy się w gdańskim salonie Jaguara przy ulicy Abrahama.

Jaguar XJ księcia Williama i księżnej KateJaguar XJ księcia Williama i księżnej Kate Bartosz Gondek

Cena nowego samochodu przed „poprawkami” to ponad pół miliona złotych. Ten konkretny egzemplarz, jako już używane auto, będzie z pewnością sporo tańszy. A chętny otrzyma w pakiecie niezwykłą historię.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.