Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

1000 Audi z Trójmiasta

1000 samochodów – tyle luksusowych Audi opuści w tym roku dwa trójmiejskie salony należące do grupy Plichta. Według Andrzeja Zawadzkiego z firmy Audi Centrum Gdańsk, co najistotniejsze, większość samochodów trafi na pomorski rynek, co pokazuje gwałtownie rosnący potencjał segmentu premium w Trójmieście.

Mercedesy, Janisz i BMG Goworowski

Jednym z ciekawszych kontraktów flotowych jakie miały miejsce pod koniec obecnego roku było z pewnością przekazanie pruszczańskiej grupie motoryzacyjnej „Janisz”, użytkowych samochodów Mercedes Benz Citan. - Unowocześniamy ofertę aut zastępczych, by zaspokoić różne potrzeby naszych klientów. Nie tak dawno wzbogaciliśmy pulę samochodów zastępczych o osobowe Toyoty Auris, teraz czas na Mercedesa – mówił Prezes Grupy Janisz Krzysztof Janisz. Samochody, które zasiliły flotę aut zastępczych to Citany w uniwersalnej wersji Mixto. Inwestycja w Mercedesa to pewność trwałości, a przez to minimalizacja kosztów eksploatacji i serwisu.

Alfa Romeo inaczej

Świat się zmienia. Jak bardzo – widać to w salonach włoskiej marki Alfa Romeo, które przeszły właśnie gruntowne odświeżenie według standardów marki. Teraz nie różnią się w zasadzie od salonów marek premium – takich jak BMW czy Audi. Jest tu może jedynie nieco bardziej czerwono i bardziej po włosku. Pierwszym trójmiejskim salonem Alfy, który od razu, przy okazji budowy, dołączył do nowego standardu, był nowy obiekt firmy Auto Plus przy ulicy Potokowej. Kolejnym obiektem jest salon firmy Auto Mobil przy Wielkopolskiej.

Alfa Romeo zmienia się i to nie tylko wizerunkowo. Brytyjski portal motoryzacyjny What Car (www.whatcar.com) opublikował wyniki rankingu niezawodności samochodów w wieku od zera do trzech lat.
W badaniu wzięło udział przeszło 14 tysięcy respondentów, którzy na podstawie własnych doświadczeń ocenili łącznie 169 modeli aut 32 producentów.
Badani przyznali, że najbardziej niezawodną marką spośród producentów spoza Japonii jest Alfa Romeo. Marka uplasowała się na piątym miejscu w klasyfikacji, za Lexusem, Mitsubishi, Toyotą i Suzuki. Z marek segmentu Premium, Alfa Romeo wyprzedziła marki takie jak: Audi, BMW, Mercedes, Jaguar.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.