Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Adam Braumberger

 BMG Goworowski

Mercedes-Benz, AMG, Smart, Mazda

 – 2017 r. upłynął nam przede wszystkim pod znakiem inwestycji. Wielka rozbudowa naszej centralnej siedziby w Gdyni, w wyniku której w Trójmieście powstanie salon na 50 samochodów, z wydzielonym salonem AMG Performance. Miniony rok to także bardzo poważne wzrosty sprzedaży i spektakularne transakcje.

Mercedes-Maybach G 650 LandauletMercedes-Maybach G 650 Landaulet Mercedes

Wśród nich słynna G-klasa Maybach 650 Landaulet za ponad 4 mln zł czy S-klasa Maybach za 1,6 mln zł. Mijające 12 miesięcy były także czasem Mazdy, w której też notujemy zauważalne wzrosty. Królowymi sprzedaży są w tym przypadku Mazda CX5 i Mazda 6.

Eliza Pękacz Świniarska

Infiniti Gdańsk

– Największe wydarzenie to oczywiście otwarcie salonu i serwisu. To milowy krok w rozwoju naszej marki w Trójmieście. Warto zauważyć wzrosty sprzedaży. Zauważamy zmianę tendencji.

Nowy salon Infiniti w GdańskuNowy salon Infiniti w Gdańsku Bartosz Gondek

Jak dotąd Pomorze kojarzyło Infiniti tylko z SUV-ami. Dzięki umocnieniu się marki na lokalnym rynku zauważamy, że klienci coraz częściej decydują się na modele Q30 i Q50. Do tego ogólnopolski rekord sprzedaży. Stąd dużo optymizmu.

Piotr Wejman

BMW Bawaria Motors Oddział Gdańsk

– 2017 r. to nasz ogromny sukces. Ponad 700 sprzedanych samochodów i pierwsza pozycja na trójmiejskim rynku w marce. Są też mniejsze, ale dla mnie niezwykle istotne sukcesy. To sprzedaż 12 samochodów serii M, na które znajdujemy coraz więcej klientów. 

Nowe BMW X3 w salonie Bawaria MotorsNowe BMW X3 w salonie Bawaria Motors Bawaria Motors

Najpopularniejszym segmentem BMW w trójmieście są samochody z napędem na cztery koła. Zwłaszcza podniesione modele X. Jak pokazują ostatnie dni roku, rynek rośnie. Będzie się więc działo dalej.

Marek Dyktyński

British Automotive Gdańsk

Jaguar Land Rover

– Życzyłbym sobie w tym nadchodzącym roku, aby był co najmniej taki sam jak mijający. Rok 2017 to dla nas czas wzrostów. Im bliżej końca roku, tym większych.

Rang Rover Velar w British Automotive GdańskRang Rover Velar w British Automotive Gdańsk Bartosz Gondek

Hitem mijających 12 miesięcy był bez wątpienia Range Rover Velar, na którego bardzo liczymy także w przyszłym roku. Mieszkańcy Pomorza coraz częściej decydują się także na Jaguara, szukając niebanalnej alternatywy dla najbardziej popularnych marek premium.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.