Takiej sytuacji jeszcze nie było. Pomorska grupa dealerska "Plichta" zajęła trzecie miejsce w rankingu najwięcej sprzedających grup dealerskich w Polsce. W prestiżowym rankingu znalazły się jeszcze firmy: Lellek, Zdunek, Carter - Chodzeń i grupa Wróbel.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dealerem z najwyższą sprzedażą w Polsce została po raz czwarty z rzędu Grupa Krotoski-Cichy. Na drugim miejscu uplasowała się grupa PGD-IP. Pomorski dealer przebojem wdarł się na podium. Jak donosi opracowujący rankingi sprzedaży dealerów, opiniotwórczy instytut badań rynku samochodowego Samar, Plichta Dealer Park osiągnął w ubiegłym roku ponad 40 proc. wzrostu. To już drugi raz z rzędu, gdy trójmiejska grupa poprawia swój wynik o kilkadziesiąt procent (w 2016 r. było to nawet +49 proc.). Liczba sprzedanych przez Plichtę aut to 10 550 sztuk. Wśród podmiotów posiadających swoje salony na Pomorzu, na 17. miejscu odnajdujemy grupę Lellek (6391). Na 18. miejscu znalazła się grupa Zdunek, która w 2017 roku sprzedała 4781 samochodów. Na 20. – grupa Chodzeń, reprezentowana w Gdańsku przez Toyotę Carter Gdańsk – 4073 samochody i na 39. grupa Wróbel, mająca w Straszynie oddział użytkowych mercedesów (2682).

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem