Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dziś w gdańskim salonie Volvo, należącym do firmy Drywa, fani czterech kółek z Trójmiasta mogą przymierzyć się do najnowszego Volvo V 60. Samochód można będzie oglądać od godziny 10 do 18. Nowe Volvo V60 kusi nie tylko najnowocześniejszymi rozwiązanIami, oraz charakterystycznym, skandynawskim wzornictwem, ale także rekordowo pojemnym bagażnikiem. Godne podkreślenia jest to, że samochód został po raz pierwszy zaprezentowany na początku miesiąca – na targach w Genewie. Czas trójmiejskiej premiery jest więc prawdziwie ekspresowy. Samochód przypomina większy model V90. Standardowe wyposażenie podstawowej wersji pojazdu obejmuje m.in. 7 poduszek powietrznych, ABS z EBD, ESC, SIPS, WHIPS, EBA, EBL, RSC, system City Safety wspomagający hamowanie przy prędkościach poniżej 60 km na godz., unikanie lub łagodzenie skutków kolizji z innymi pojazdami na skrzyżowaniach, a także z pieszymi, rowerzystami i dużymi zwierzętami, układ utrzymywania na pasie ruchu, układ ostrzegania o zbyt małej odległości przed poprzedzającymi pojazdami, układ ostrzegający o dekoncentracji kierowcy, układ informowania o znakach drogowych, tempomat, czujnik deszczu, TPMS, 6-głośnikowy system audio z 6,5-calowym ekranem dotykowym, dwustrefową klimatyzację automatyczną, wielofunkcyjną skórzaną kierownicę, w pełni wykonane w technologii LED reflektory przednie. I na koniec ciekawostka – nowe V60 pojawiło się w Trójmieście szybciej niż w Warszawie. Premiera w Domu Volvo przewidziana jest bowiem na 13 kwietnia.

Citroen - nie Gdańsk, ale Rumia 

Kolejna rynkowa ciekawostka z tego tygodnia to oczekiwane od lat ”ujawnienie się” firmy JD Kulej jako dealera Citroena. O tym, że JD Kulej zostanie dealerem francuskiej marki, wspominano od dawna w samej centrali. Teraz stało się to faktem. Wbrew oczekiwaniom salon awangardowych aut z Chevronem nie powstanie jednak w Gdańsku, a w Rumi.

Podpisanie umowy dealerskiej z JD KulejPodpisanie umowy dealerskiej z JD Kulej JD Kulej

To kolejna poważna tegoroczna inwestycja firmy, znanej dotąd z reprezentowania marek Peugeot i KIA w Trójmieście. W styczniu JD Kulej przejął bowiem dwa duże dealerstwa – KIA i Ford w Olsztynie.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.