Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To był gorący motoryzacyjny weekend. W ramach Nocy Muzeów w Kuźni Wodnej w Oliwie pojawiło się kilkadziesiąt klasyków, które przybyły na odbywającą się tam prezentację elektrycznego Fiata 500. Frekwencją nie zawiedli także goście Gdyńskiego Muzeum Motoryzacji. Klasyki stanęły także pod Salą BHP i Muzeum II Wojny Światowej.

Prezentacja elektrycznego Fiata 500 w Kuźni Wodnej w OliwiePrezentacja elektrycznego Fiata 500 w Kuźni Wodnej w Oliwie Bartosz Gondek

Weekendową nowością było pojawienie się na trójmiejskiej scenie gastronomicznej imprezy o nazwie “Śniadanie & Gablota Trójmiasto”. W niedzielę pod restaurację "Przystanek Orłowo" zjechały się interesujące samochody.  Porsche 911, Mercedesy AMG,  Dodge Viper, czy Rolls-Royce, oraz te, których posiadacze uważają, że są oryginalne - takie jak Audi i VW Golf. Ich właściciele poszli jeść, pozwalając gapiom ocenić, co jest fajne a co nie.

Na pewno wyjątkowe były za to brytyjskie Morgany, które w dniach 18 - 20 maja, ze skandynawskimi załogami, odbyły w liczbie 20 wycieczkę po Trójmieście. Tak licznej reprezentacji arystokratycznych, ręcznie produkowanych roadsterów jeszcze w Trójmieście nie było. Warto przy tej okazji przypomnieć, że Morgan produkuje samochody od 1909 roku. Rocznie powstaje zaś jedynie 500 egzemplarzy tych wyjątkowych pojazdów.

W niedzielę na torze w Pszczółkach rywalizowały youngtimery, a w połowie czerwca ruszy na lotnisku w Pruszczu Gdańskim zlot klasyków, który będzie częścią święta 49. Bazy Lotniczej. Pruszcz Gdański przygotowuje się także do jubileuszowej, 20. edycji  Ogólnopolskiego Zlotu Fanów Volkswagena, czyli popularnej VW Manii

Już wkrótce jubileuszowa VW ManiaJuż wkrótce jubileuszowa VW Mania VW Mania

Impreza odbędzie się w terminie 27-29.07.2018 r. na terenie lotniska w Pruszczu Gdańskim. VW Mania to jedna z największych imprez motoryzacyjnych w Polsce, która na stałe wpisała się w miejski kalendarz wydarzeń Pruszcza Gdańskiego. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Pruszcza Gdańskiego, Janusz Wróbel.

Podobnie jak w poprzednich latach, także i w tym roku organizowany jest specjalny konkurs, poprzedzający imprezę. Do 30 czerwca można zgłaszać projekty, które tym samym wezmą udział w konkursie na Auto Sezonu. 20 wybranych aut weźmie udział w sesji zdjęciowej. Zostaną też wyróżnione bezpłatnymi wjazdówkami na imprezę. Tam odbędzie się ścisły finał na najlepszy projekt jubileuszowej VW Manii. Organizator zastrzega sobie prawo do przyznania dodatkowo 12 dzikich kart, które automatycznie zakwalifikują wyróżnionych uczestników na tych samych zasadach co wybrani finaliści.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.