Na torze Red Bull Ring w Austrii polska załoga Maserati Piotr Chodzeń/Antoni Chodzeń z teamu Scuderia Villorba Corse wygrała pierwszy wyścig serii GT 4 w swojej klasie Pro Am. To pierwsze zwycięstwo Polaków w wyścigach GT4.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W Weekend na torze Red Bull Ring w Austrii odbył się kolejny, trzeci tegoroczny wyścig prestiżowego Pucharu Europy Centralnej GT4. Wśród załóg startujących na Maserati, Porsche, Mercedesach AMG GT, KTM-ach, czy McLaren’ach 570s jest coraz więcej Polaków. W większości amatorów. W ten sposób coraz śmielej wkraczamy w świat będący prawdziwym olimpem wyścigów samochodowych. W klasie Pro Am na torze w Spielbergu w pierwszym wyścigu triumfował, a załoga Antoni Chodzeń/Piotr Chodzeń na Maserati.

Piotr Chodzeń i Antoni Chodzeń na podium wyścigu GT4 w Austrii
Piotr Chodzeń i Antoni Chodzeń na podium wyścigu GT4 w Austrii  Chodzeń

- Wystartowałem jako pierwszy. Już na starcie udało mi się wyprzedzić dwa auta. Po pół godzinie zmienił mnie Antoni, który wyprzedził lidera. Do końca udało się nam utrzymać prowadzenie i wygraliśmy wyścig, który odbył się pierwszego dnia w swojej klasie Pro Am – relacjonował Piotr Chodzeń. Dzień wcześniej Polacy osiągnęli drugi najlepszy czas eliminacji. 19 czerwca powody do radości miał cały zespół, którego częścią jest polska załoga.

To pierwsze zwycięstwo Polaków w GT4
To pierwsze zwycięstwo Polaków w GT4  Bartosz Gondek

W klasie AM zwycięstwo odniosła także druga załoga Scuderia Villorba Corse - Romy Dall'Antonio i Giuseppe Fascicolo. Jeszcze raz podkreślmy - to pierwsza wygrana Polaków w całej historii wyścigów GT4. Dodatkowo załoga Marcinkiewicz/Kręski również na Maserati zajęła 3. miejsce w klasie AM. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem