Mercedes-Benz BMG Goworowski partnerem logistycznym wyścigu kolarskiego GFNY Gdynia 2018.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

BMG Goworowski udostępnił 18 samochodów osobowych i dostawczych, które zabezpieczały wyścig kolarski GFNY Gdynia 2018. Wśród nich znajdują się takie modele m.in. jak: Klasa C, Klasa E, GLC, GLE, Klasa V, Vito oraz Sprinter. Ponadto podczas trwania wyścigu na terenie Expo na Skwerze Kościuszki eksponowano najnowszy model marki z Stuttgartu – Nową Klasę A. Warto wspomnieć, że wśród zawodników jest dziesięciu pracowników firmy BMG Goworowski.

O wyścigu:

Pierwszy wyścig kolarski GFNY odbył się w 2011 roku, a dziś jest to globalna marką maratonów kolarskich z wyścigami organizowanymi na całym świecie. W 2018 roku, w kalendarzu GFNY będzie 18 imprez, w tym cztery odbywające się po raz pierwszy – w Panamie, Kostaryce, Jerozolimie i oczywiście Polsce. Na wszystkich wyścigach GFNY, uczestnicy mają szansę zdobycia prawa do startu w GFNY World Championship z pierwszej strefy. Aby uzyskać taki przywilej, muszą znaleźć się w czołowych 10% kla-syfikacji ich grupy wiekowej (lub 20% w przypadku mistrzostw regionalnych). Ambasadorem imprezy GFNY Gdynia jest Zenon Jaskuła, jeden z najwybitniejszych polskich kolarzy w historii, trzeci zawodnik Tour de France i wicemistrz olimpijski z Seulu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem