Jubileuszowy Festyn Automobilklubu Morskiego czy seminaria "Bezpiecznie - Chce się Żyć". Ponownie nie ma tygodnia bez ważnego lub ciekawego wydarzenia skierowanego w całości lub w części do zmotoryzowanych.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

9 i 10 czerwca od godziny 10 do 17 na Skwerze Kościuszki odbędzie się jubileuszowy Festyn Motoryzacyjny Automobilklubu Morskiego. Organizatorzy przewidują przyjazd kilkudziesięciu klasyków – nawet tych przedwojennych. Podczas festynu odbędą się także: pokazy ratownictwa drogowego i szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, konkursy dla dzieci, będzie Rajd Matek, food trucki, a także – jakby inaczej, prezentacje i wybory najładniejszego samochodu.

9 czerwca odbędą się także Dni Otwarte Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

W Centrum Handlowym Osowa 9 i 10 czerwca będziemy zaś mogli oglądać najnowsze motocykle japońskiej marki Yamaha. Będzie się można też oczywiście do nich przymierzyć. W CH Osowa pojawi się 20 motocykli marki Yamaha, które zostaną wyeksponowane na parkingu. Motocykliści posiadający prawo jazdy kategorii A będą mogli skorzystać z bezpłatnych jazd próbnych na wybranych przez siebie maszynach.

To nie koniec. Na Pomorze dotarła także tegoroczna edycja popularnego seminarium propagującego bezpieczeństwo na drodze „Bezpiecznie – Chce się Żyć”, będącego autorskim projektem Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

KCBRD to jedna z najstarszych i zarazem najbardziej prężnych organizacji pozarządowych, dbających o poprawę bezpieczeństwa na drodze. W szczególności zagadnień związanych z problematyką ratownictwa oraz ochrony ludności przez organizację masowych imprez szkoleniowo – artystycznych czy tworzenie materialnych i organizacyjnych warunków do kompleksowej poprawy bezpieczeństwa.

W tym roku „Bezpiecznie – Chce się Żyć” zagrało już w 60 miejscowościach. Na Pomorzu, dziś – obok informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, na scenie pojawi się Stachursky. Kolejne seminaria „Bezpiecznie – Chce się Żyć” 25.06 w Koszalinie i dzień później w Słupsku.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem