Dzięki współpracy Stowarzyszenia Rehabilitacyjno-Sportowego "Szansa-Start Gdańsk" z Toyota Carter Gdańsk pomorscy niepełnosprawni tenisiści stołowi, wśród których znajdują się członkowie paraolimpijskiej kadry Polski, otrzymali właśnie nowoczesny sprzęt i profesjonalną odzież sportową.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dzięki współpracy Stowarzyszenia Rehabilitacyjno-Sportowego „Szansa-Start Gdańsk” z Toyota Carter Gdańsk pomorscy niepełnosprawni tenisiści stołowi, wśród których znajdują się członkowie paraolimpijskiej kadry Polski, otrzymali właśnie nowoczesny sprzęt i profesjonalną odzież sportową.

Tenis stołowy to jedna z najstarszych i zarazem najpopularniejszych dyscyplin sportu paraolimpijskiego. Należymy w tym względzie do ścisłej czołówki światowego tenisa stołowego. Od blisko dwudziestu lat notuje się tendencję wzrostową pod względem liczby medali zdobywanych przez Polaków na turniejach rangi mistrzostw świata oraz na letnich igrzyskach paraolimpijskich. 
- W przypadku dyscyplin paraolimpijskich nawet najbardziej spektakularne sukcesy nie generują środków pozwalających zawodnikom na zakup profesjonalnego sprzętu czy pokrycie kosztów wyjazdów. Postanowiliśmy to trochę zmienić – mówi Maja Lesińska z Toyota Carter Gdańsk. - Nawiązaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem Rehabilitacyjno-Sportowym „Szansa Start Gdańsk” i wyposażyliśmy pomorskich tenisistów stołowych startujących w zawodach paraolimpijskich w potrzebny im profesjonalny sprzęt.
- Sekcja liczy obecnie 12 dzieci i 15 osób dorosłych. Wśród nas są mistrzowie Polski i zawodnicy odnoszący sukcesy w zawodach rangi europejskiej – mówi trener sekcji tenisa stołowego Szansy Start Ernest Gardynik. - Tenis stołowy to dla naszych zawodników nie tylko fizyczne, ale także mentalne wyjście z niepełnosprawności. Dlatego tak cenny jest nowy, profesjonalny sprzęt.

Współpraca Toyota Carter Gdańsk i tenisistów stołowych Stowarzyszenia Rehabilitacyjno-Sportowego „Szansa-Start Gdańsk” wpisuje się w światową kampanię Toyoty, „Start Your Impossible” (Zacznij Swoje Niemożliwe), która rozpoczęła się w październiku 2017 r. Kampania ma na celu promocję sportowców olimpijskich i przede wszystkim paraolimpijskich, dla których najważniejsze wartości to pokora, ciężka praca oraz niepoddawanie się.
- Toyota uważa, że ruch jest prawem człowieka, dlatego naszym zadaniem jest nie tylko dostarczanie rozwiązań z dziedziny poprawy mobilności, ale także każde inne działanie, udowadniające, że niepełnosprawność nie musi ograniczać życia, spełniania marzeń i osiągania jak najlepszych wyników – podsumowuje Maja Lesińska z Toyota Carter Gdańsk.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem