W Gdyni Volvo a w Oliwie Rolls Royce. W czerwcu motoryzacja połączyła się na Wybrzeżu z historią i żeglarstwem
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

25 czerwca rozpoczęło się największe święto żeglarskie w Polsce - Volvo Gdynia Sailing Days, którego partnerami są autoryzowane salony sprzedaży Volvo Drywa.

Jak co roku, podczas imprezy, w pejzaż Gdyni wpisane zostały samochody marki Volvo. Tym razem to dziewięć najnowszych modeli Volvo. Sześć ustawionych na specjalnych podestach. Dwa samochody w specjalnych szklanych boxach. Dodatkowa ekspozycja aut znajduje się przed hotelem Marriott Waterfront. O tym, że przez cały żeglarski tydzień Gdynia jest miastem Volvo, informują także reklamy na potężnych nośnikach znajdujących się przy autostradzie A1 i drodze krajowej nr 7.

Stuletnia arystokracja na własnych kołach

W Gdyni motoryzacja łączy się z żeglarstwem. Z kolei w Gdańsku-Oliwie, po wizycie klasycznych samochodów marki Morgan przyszedł czas na przedwojenną arystokrację spod znaku Rolls Royce.

Zabytkowe Rolls Royce przejechały Polskę z okazji 100 lecia Niepodległości
Zabytkowe Rolls Royce przejechały Polskę z okazji 100 lecia Niepodległości  Bartosz Gondek

Pod Hotelem Oliwski Dwór zaparkował tym razem konwój ekskluzywnego „20 Ghost Club”, którzy przyjechali do Polski uczcić 100-lecie niepodległości.

Kawalkada 40 poruszających się na kołach rolls royce'ów, z których najstarszy miał 107 lat, po starcie z Gdańska przemieściła się do Torunia, Warszawy, aby zakończyć tę nietypową wyprawę w Krakowie.

Co dalej z Rusocinem?

 Na koniec niepokojąca informacja, która dotarła do nas w weekend. Być może już wkrótce nie będzie można korzystać w weekendy z autodromu w Pszczółkach. To oznacza koniec imprez dla klasyków, samochodów sportowych czy driftu. Po długotrwałym konflikcie wójta i rady gminy z autodromem w czerwcu rada gminy Pszczółki uchwaliła możliwość korzystania z toru tylko od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem