Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

 Po spontanicznej „dachówce”, która odbyła się w poniedziałek na wielopoziomowym parkingu w centrum Gdańska, czas na kolejne spotkania i moto - eventy. Już w piątek w Pruszczu Gdańskim rusza jubileuszowa, 20 VW Mania. Wydarzenie startuje w piątek 27 lipca w samo południe. Jubileuszową VW Manię otworzy spotkanie na Autodromie w Pszczółkach, na którym właściciele najlepszych projektów będą mogli sprawdzić swoje umiejętności na torze.

VW Mania 2018VW Mania 2018 VW Mania

Następnie grupa ponad stu tuningowych projektów przejedzie na teren lotniska Aeroklubu Gdańskiego, gdzie przyłączy się do ponad 1500 samochodów należących do ludzi dzielących tę samą pasję. Wyścigi na ¼ mili, pokazy show&shine, zawody Car Audio, drift taxi, stunt motocyklowy i jedyna w swoim rodzaju atmosfera – to trafny opis sobotniej części zlotu, którą zwieńczy gorąca impreza pod okiem najlepszych DJ-ów.

VWMania to pozycja obowiązkowa dla miłośników dobrej zabawy i rodzinnych spotkań. Imprezie patronuje Burmistrz Pruszcza Gdańskiego oraz Marszałek Województwa Pomorskiego.

Klasyczna Blokada Mc DonaldsaKlasyczna Blokada Mc Donaldsa Bartosz Gondek

W niedzielę, kiedy na niedalekim lotnisku pakować się będą do powrotu właściciele Volkswagenów, pod pruszczańską restaurację Mc Donalds zjadą się klasyczne samochody, aby wziąć udział w kolejnym już „Klasycznym Blokowaniu Mc Donaldsa”. To już czwarta edycja imprezy, która narodziła się właśnie w Pruszczu Gdańskim. „Klasyczne blokowanie” to motoryzacyjny happening nawiązujący do szalonych lat 50. – tych i 60. XX wieku. Właściciele klasyków przyjeżdżają zjeść za darmo, porozmawiać i pokazać swoje cudeńka. Nic dziwnego, że z roku na rok impreza się rozrasta.

29 lipca w Gdyni odbędzie się także kolejne spotkanie samochodowe z cyklu Cars & Coffee, czyli zlot superdrogich lub ciekawych pojazdów z całej Polski. Tegoroczne trójmiejskie Cars & Coffee, oprócz zamkniętej części, będzie miało także publiczną część, która odbędzie się o 16 na sopockim hipodromie.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.