Zgodnie z planem i zapowiedziami firma J.D. Kulej uruchomiła w Rumi salon francuskiej marki Citroen. Pierwszego sierpnia zobaczymy też w sopocie najnowszego SUV-a Lexusa - model UX
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Bardzo dawno temu był taki czas, że w Trójmieście działały cztery salony Citroena. Dziś to historia. Obecnie w Gdańsku nie ma ciągle żadnego obiektu uznanej francuskiej marki. W Gdyni działa od lat niewielkie ASO 11, a w Rumi, przy ulicy Grunwaldzkiej 18, działa już pełną parą najnowszy obiekt Citroena, firmowany szyldem J.D. Kulej. Nowy obiekt powstał na bazie dawnej koncesji Peugeot i jest już po fazie rozruchu. - Plac pełen samochodów, najnowsze modele i zgrana załoga.

Wnętrze nowego salonu Citroen w Rumi
Wnętrze nowego salonu Citroen w Rumi  Bartosz Gondek

Czas zacząć przypominać się tak w małym jak dużym Trójmieście - mówi dyrektor zarządzający Krzysztof Kawecki. Trzymamy kciuki i spoglądamy tymczasem w stronę Gdyni, gdzie w specjalnej strefie zaprezentowany zostanie model Lexusa - kompaktowy crossover UX.

Nowy Lexus UX
Nowy Lexus UX  Lexus

Przedpremierowy pokaz Lexusa UX to kolejne, po premierze Volvo V60 i najnowszych Mercedesów, wydarzenie tej rangi i tego lata w Trójmieście. O poprzednich premierach pisaliśmy tutaj:

https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,98579,23714685,letnie-volvo-i-mercedesy.html

Pretekstem do pokazania najnowszego Lexusa jest odbywający się od soboty na kortach Arki Gdynia turniej Sopot Open, który potrwa do 5 sierpnia. Zawody, z całkiem prestiżowego cyklu ATP Challenger, nie odbywają się na słynnych historycznych kortach w Trójmieście ze względu na spór własnościowy, jaki toczy się o ten niezwykle uznany obiekt.

Wróćmy do najnowszego Lexusa. Samochód zaprezentowany został wiosną tego roku na targach w Genewie. Zaprojektowano go na nowej platformie. Może też pochwalić się najniższym środkiem ciężkości w swojej klasie. Model UX 200 napędzany jest nowym silnikiem benzynowym. Rzecz oczywista, dostępna jest także odmiana hybrydowa, kryjąca się pod oznaczeniem UX 250. 4,5 metrowy crossover to kolejna letnia nowość Lexus Polska. Wraz z początkiem lipca poznaliśmy ceny modelu ES, które rozpoczynają się od 199 000 złotych.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem