W upały warto odwiedzić klimatyzowane wnętrza salonów samochodów. Zwłaszcza tych segmentu premium.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kolejna generacja BMW X4 ma być z założenia ładniejsza i bardziej harmonijna od kontrowersyjnej poprzedniczki. Nowe BMW jest oczywiście ciut dłuższe i ciut szersze. Większy jest także rozstaw osi. Auto jest przy tym lżejsze i legitymuje się współczynnikiem oporu oraz nowy system multimedialny z obsługą gestów i poleceń głosowych. Zaktualizowano także listę pokładowych systemów bezpieczeństwa i asystentów kierowcy.
Podstawowym silnikiem jest 184-konna benzyna. Najmocniejsza odmiana M 40 legitymuje się mocą 360 KM.

Nowe BMW X4 dostępne jest już u trójmiejskich dealerów bawarskiej marki, firmach Bawaria Motors i Zdunek, którzy przy okazji zapraszają na jazdy próbne. Nie jest to jednak jedyna nowość, jaką znajdziemy w salonach segmentu premium.

W Audi Centrum Gdańsk pojawiło się skrzyżowanie dużego SUV-a z autem o cechach coupe. Próba połączenia tych dwóch, przeciwstawnych wydawałoby się światów, to model Q8. Mający 4,99 m długości, 2 m szerokości i 1,71 m wysokości SUV coupe, jest szerszy, ale jednocześnie krótszy i niższy niż siostrzane Audi Q7. Na życzenie dostępny jest system trzech przesuwanych wzdłuż foteli z tyłu. Samochód, którego polska premiera miała miejsce w czerwcu, wyceniony został na 369 000 zł.

Mercedes klasy X
Mercedes klasy X  BMG Goworowski

Kolejne nowości pojawiły się także w Mercedesie. Tutaj do gamy X-klasy dołączył nowy silnik, o mocy 250 KM i z momentem obrotowym, wynoszącym 550 Nm. W ten sposób luksusowy pickup przyspiesza od 0 do 100 km w 7,9 sekundy. Ceny za X 350 d 4MATIC zaczynają się od 213 528 PLN za wersję Progressive.

Salon Mc Larena  rusza dziś w Warszawie
Salon Mc Larena rusza dziś w Warszawie  Mc Laren

I na koniec ważna wiadomość dla miłośników samochodowego olimpu. Firma Auto Fus, dealer BMW, Alpiny i polski przedstawiciel marki Rolls Royce, uzupełnił krajową ofertę supersamochodów o prawdziwe cacko, otwierając dziś w Warszawie salon Mc Larena. Będzie w nim można zobaczyć aż sześć samochodów wystawowych. Obok salonu przy ul. Ostrobramskiej będzie działał także serwis tych superaut.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem