Rumia - ponad 40 sprzedanych samochodów. Gdańsk - zapowiedź nowego salonu. Po latach marazmu coś zaczęło się dziać w trójmiejskim Citroenie. 
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ostatnich kilku lat mimo coraz bardziej rozbudowanej i atrakcyjnej gamy produktowej Citroen nie może zaliczyć na wybrzeżu do najbardziej udanych. Powód – tylko jeden kameralny dealer, ASO 11, działający w Gdyni. Od wiosny coś drgnęło. Firma J.D Kulej otworzyła w Rumi dużą koncesję Citroena i po kwartale może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami sprzedaży.

- Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni in plus - mówi Jakub Gołębiewski z J.D Kulej. - W zasadzie bez reklamy sprzedaliśmy 40 samochodów. Pojawiają się też klienci, którzy mówią, że jeżdżą inną marką, bo nie mieli gdzie serwisować właśnie Citroena. To pokazuje, że jest potencjał.

Do otwarcia kolejnej koncesji Citroena tym razem w Gdańsku przygotowuje się firma Zdunek. Gdański Citroen powstać ma przy ulicy Grunwaldzkiej, a na stronach firmy Zdunek szukają chętnych do pracy.

Nowy salon francuskiej marki otworzył się także w Elblągu. Tutaj rządzi starogardzka firma HADM Gramatowski.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem