Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pokaz Aut to społeczna inicjatywa całego środowiska motoryzacyjnego. W tym roku na parkingi przy Kuźni przyjechało około stu samochodów klasycznych i zabytkowych. Wśród nich pojazdy z lat 20., 30. czy 40. XX wieku, kolejna replika CWS-a, Warszawa Pickup, a nawet zabytkowe ciężarówki - Star 660 i ciągnik siodłowy Volvo. Taki sam jak niegdyś jeździł na przykład w firmie Transocean, rozwożącej ryby do Central Rybnych.

XI Pokaz Aut na parkingu przy Kuźni Wodnej w OliwieXI Pokaz Aut na parkingu przy Kuźni Wodnej w Oliwie Bart

Naprzeciw inicjatywie klubów i osób miłujących klasyczną motoryzację wyszedł kustosz remontującej się obecnie, zabytkowej Kuźni Wodnej, Lech Trawicki, który na tę okazję otworzył obiekt dla zwiedzających, urządzając pokaz kowalstwa oraz zapraszając specjalnych gości. Rekonstruktorzy z Torunia przywieźli ze sobą unikatowy, przedwojenny motocykl Sokół oraz kolekcję rowerów z II RP. Warto było być, co potwierdzą z pewnością licznie przybyli zwiedzający. Zatem - do przyszłego roku!

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.