Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dlaczego warto zobaczyć nowe Combo? - Samochód jest zdecydowanie bardziej osobowy, zachwala Wioletta Wardak z firmy Motor Centrum - Nic dziwnego, że oglądają go klienci którzy są zainteresowani zakupem minivana.

Zobaczmy więc nowe Combo, które choć pokazało się już w salonach, dziś oficjalnie debiutuje w Warszawie.

Nowy Opel combo jest już dostępny w trójmiejskich salonach markiNowy Opel combo jest już dostępny w trójmiejskich salonach marki Opel

Nowe Combo w bardziej osobowej odmianie Life to przede wszystkim pięć lub siedem miejsc, mnóstwo przestrzeni na duży bagaż i drobiazgi oraz nowoczesne technologie zwiększające bezpieczeństwo jazdy. Samochód dostępny jest w dwóch odmianach nadwoziowych. Standardowej i XL. Dodatkowe 35 centymetrów długości to większy bagażnik. W tym przypadku w oferujący w standardzie przestrzeń o objętości ponad 800 litrów.W krótszej odmianie to 597 litrów, ale po złożeniu siedzeń możliwości przewozowe wzrastają do ponad 1200 litrów objętości. Samochód wyposażono w 28 schowków a na życzenie w przestrzeni pasażerskiej mogą się znaleźć dodatkowe miejsca siedzące. Oprócz standardów, takich jak klimatyzacja, czy pełna elektryka, kierowca może mieć do dyspozycji kamerę cofania, z której obraz wyświetlany jest na 8-calowym ekranie na desce rozdzielczej, oraz Head Up display.Jest też zaawansowany system parkowania. Opel Combo Life jest wyposażony w silnik benzynowy 1.2 Turbo o mocy 110 lub 130 KM oraz nowego diesla 1.5 o mocy 75, 100 lub 130 KM. Z mocniejszym dieslem będzie można sparować automatyczną skrzynię biegów o ośmiu przełożeniach. W pełni wyposażony samochód będzie z pewnością nieczęstym widokiem na naszych drogach. Spokojnie polecić można jednak pośrednie odmiany samochodu, odmianę towarową oraz szepnąć ważną rzecz. Combo to technologiczny brat sprawdzonego Citroena Berlingo. Satysfakcja więc gwarantowana.

Combo czarował nas w salonach Opla. W zjednoczonych obiektach FIAT-a, Alfy Romeo i Jeepa, pojawił się zaś nasz zmodernizowany ulubieniec. Możemy go zobaczyć na głównym zdjęciu. Renegade, czyli bardzo dzielny tak w mieście jak w terenie Baby Jeep przeszedł face lifting. - Zewnętrzne zmiany można określić jako subtelne - dowiedzieliśmy się w firmie Auto Plus z Gdańska z przodu modyfikacjom poddano między innymi przedni zderzak i światła do jazdy dziennej. Z tyłu zaś lampy. Ważniejsze nowości odnajdziemy pod maską. Jeep Renegade jest pierwszym samochodem wyposażonym w nowe silniki Turbo, produkowane w polskich zakładach FCA w Bielsku Białej. Są to: silnik 1,0-litrowy o mocy 120 KM i momencie obrotowym 190 Nm oraz 1,3-litrowy motor o mocy 150 KM lub 180 KM i momencie obrotowym 270 Nm.

Firma Schewe otrzymała autoryzację Jeep-aFirma Schewe otrzymała autoryzację Jeep-a Schewe

Polonizacja Renegade'a to nie wszystko. W Gdańsku organizuje się kolejny trójmiejski dealer Jeepa. Od wakacji markę tę reprezentuje, oprócz firmy Auto Plus i Auto Mobil, także Firma Schewe, znana dotąd jako przedstawiciel Fiata i sportowego Abartha.

- Samochody są już dostępne w naszej stacji dealerskiej - mówi Rafał Schewe. - Organizujemy się, wchodząc śmielej w segment premium. Będziemy także budować nowy salon.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.