Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To była zdecydowanie najbardziej oczekiwana premiera tego półrocza. Hit bardziej dostępnych dla zwykłego obywatela samochodów segmentu „D”, czyli Toyota Camry, pojawił się przedpremierowo w Toyota Carter Gdańsk. Poprzednie generacje Camry obecne były na polskim rynku od jesieni 1987 roku do 2004 roku. Samochód powraca więc na polski rynek po 14 latach nieobecności. Nowy napęd hybrydowy z silnikiem benzynowym 2,5 l, o łącznej mocy 218 KM, łączy niskie zużycie paliwa, niewielką emisję spalin i cichą pracę z większą mocą i dynamiką. Podstawowa, bardzo dobrze wyposażona Toyota Camry kosztuje 139 900 zł. Pośrednia wersja Prestige - 149 900 zł. a topowa odmiana Executive to wydatek 159 900 zł. Fizycznie pierwsze samochody dostępne będą od pierwszego kwartału przyszłego roku. 

Pierwsze jazdy nowym Fordem Focusem w Ford Store Euro CarPierwsze jazdy nowym Fordem Focusem w Ford Store Euro Car Bartosz Gondek

Kolejną nowością, która wyjechała na trójmiejskie drogi, jest nowy Ford Focus. W firmie Ford Store Euro Car zorganizowano jazdy drogowe tym samochodem. Przejażdżkom Focusami towarzyszyła możliwość sprawdzenia możliwości nowego Forda Mustanga.

Lexus UXLexus UX Lexus

I na koniec kolejna bardzo ważna przedpremiera. Tym razem w Lexus Trójmiasto. Wczoraj mogliśmy tam zobaczyć nowego Lexusa UX. Ceny kompaktowego crossovera japońskiej marki w przedsprzedaży rozpoczynają się od 139 900 zł. Dla osób, które zdecydują się na zakup w ramach oferty przedsprzedażowej, przygotowano również specjalne oferty na wszystkie wersje wyposażeniowe i pakiety. Cena crossovera w regularnej sprzedaży wynosi minimum 153 000 zł za benzynową wersję UX 200 i co najmniej 162 000 zł za hybrydową odmianę UX 250h. Oficjalnie samochód trafi do polskich salonów w marcu przyszłego roku.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.