Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jadący ulicą Łużycką w Gdyni z pewnością zwracają uwagę na nabierający kształtów nowy obiekt firmy BMG Goworowski. Obiekt, bo wielopiętrową, szklaną konstrukcję trudno nazwać salonem. Pewne jest, że Mercedes wyznacza nowe standardy w branży dealerskiej na Pomorzu. Przeprowadzka do obiektu tuż-tuż. Pierwsi pracownicy zaczną lokować się w nim do końca roku. Na początku przyszłego nastąpi zaś moment burzenia dotychczasowej głównej siedziby Mercedesa i AMG. Jeszcze półtorej dekady temu, też największego salonu tych marek na Pomorzu.

Z powierzchni ziemi zniknął w Gdyni obiekt wybudowany pod koniec lat 90. na potrzeby firmy VW Kulikowski. W jego miejsce powstać ma nowy salon Volvo, którego operatorem ma być firma Plichta.

Jesień to także czas finałowych prac przy nowym salonie firmy Margo, powstającym przy ulicy Kartuskiej w Gdańsku. Firma rozpoczęła też akcję wyprzedażową. Najmniejszy rabat to 3700 złotych. Największy rabat otrzymamy zaś na Tucsona. Nic dziwnego, że ten popularny model stał się w zasadzie od razu liderem wyprzedaży. Na jesienne rabaty czekają także chętni na przecenione Toyoty. U trójmiejskich dealerów tej marki wyprzedażowe Dni Otwarte zapowiadane są na 16 i 17 listopada, jednak – jak dowiedzieliśmy się w salonie Toyota Carter Gdansk, już dziś warto przyjść i zapytać się o ofertę. Rabatami kusi także firma Motor Centrum. Za nowego Opla Corsę z kończącego się rocznika zapłacimy teraz nawet tylko 36 300 złotych, a rabaty sięgają 13 000 złotych. Spore upusty oferują także należące do tego multidealera salony Mitsubishi i Suzuki.

Nowy Ford KA+ActiveNowy Ford KA+Active Ford

Wyprzedażą kuszą także dealerzy Forda. Tutaj korzyść dla klienta może wynieść nawet 20 600 złotych. Co ciekawe, bardzo mocno przeceniono nawet podstawowy model KA+. W salonie Euro Car Ford Store dostaniemy na niego ponad 4000 złotych rabatu. Więcej o wyprzedażach rocznika już wkrótce. Na koniec zatrzymajmy się jednak przy fordzie KA. W salonach pojawił się bowiem bardzo ciekawy samochód KA+ Active. Mały crossover na bazie Ka+ ma większy o 18 mm prześwit. Zwiększono też rozstaw kół. Zawieszenie ma uterenowioną charakterystykę. Przednie amortyzatory mają hydrauliczne odbojniki, które przy maksymalnym ściśnięciu płynniej reagują na dobicia. Ceny tego sporego i bardzo dobrze wyglądającego samochodu rozpoczynają się od 56 420 złotych.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.