W Gdyni buduje się nowy salon szwedzkiej marki. W Gdańsku zaś kuszą wyprzedażami.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przez dwa dziesięciolecia jedyną firmą mającą prawo reprezentować szwedzkie Volvo była firma Drywa, mająca salony w Gdańsku i Gdyni. Teraz pojawiła się poważna konkurencja. Jest nią wielki multidealer, firma Plichta, która właśnie buduje salon szwedzkiej marki. Budynek przy ulicy Morskiej (w miejscu dawno zapomnianego salonu VW Kulikowski) będzie posiadał 3 kondygnacje, a jego łączna powierzchnia użytkowa wyniesie 5 228 m2. W obrębie salonu powstanie także parking dla ponad 60 samochodów. Planowany termin uruchomienia nowego przedstawicielstwa to ostatni kwartał tego roku. 

Z kolei Gdański multidealer samochodów marek Mitsubishi, Suzuki, Opel oraz motocykli Harley-Davidson, firma Motor Centrum zaprasza na trwające wyprzedaże rocznika. Fani japońskiej marki spod znaku trzech diamentów mają ostatnią szansę na zakup nowego Mitsubishi w atrakcyjnych cenach. Mitsubishi Motor Centrum ogłasza ostatnie dni wyprzedaży rocznika 2018, oferując klientom rabaty nawet do 41 000 zł. Ceny modeli Space Star, ASX, Eclipse Cross i Outlander zaczynają się odpowiednio od 39 990 zł. 70 990 zł, 85 990 zł i 99 990 zł, a rabaty sięgają aż 22 000 zł. Zakup Mitsubishi Pajero 3D wiąże się ze zniżką w wysokości aż 33 000 zł i możliwością skorzystania z promocyjnego pakietu ubezpieczeniowego OC, AC i NNW firmy PZU, którego koszt to 3,8% wartości samochodu. Podobnie sytuacja wygląda z pick-upem Mitsubishi L200. Decydując się na ten model z rocznika 2018, klienci mogą liczyć na rabat do 41 000 zł, a jego cena podstawowa zaczyna się już od 72 100 zł netto.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem